Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hosszútávon káros ez az...

Hosszútávon káros ez az alvási rendszer?

Figyelt kérdés

Mióta futár vagyok, konkrétan naponta kétszer járok dolgozni, mert 3 és 6 között nincs megrendelés. Délután 3 körül hazamegyek, ebédelek és alszom egészen 6-ig. Délután 6-kor "megreggelizem" majd újra megyek dolgozni kb 10-11-ig szoktam, utána sportolok 12-ig, majd 3-ig elfoglalom magam. Filmet nézek, tanulok, sakkozok, olvasgatok cikkeket. Reggel 10-kor szoktam felkelni.


Az a kérdésem, hogy ez az alvási rendszer, tehát 1x 7 óra éjjel és 1x 3 óra napközben hosszútávon mennyire egészséges vagy egészségtelen?

A szundikálásról tudom, hogy egészséges, de a 3 óra alatt már lemennek az éjszaka is megszokott alvási fázisok nem csak egy szundikálásról van szó.


köszi a válaszokat.


2021. jan. 4. 02:09
 1/3 A kérdező kommentje:

kicsit félreérthető, pontosítok

munka 9-15

alvás 15-18

munka 18-23

sport 23-00

szórakozás 0-3

alvás 3-10

2021. jan. 4. 02:12
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötekedésként, mert lehet neked ez a rendszer vált be, de miért nem este alszol inkább 8-9 órát, és a délutáni holtidőt használod a hobbijaidra, sportolásta, tanulásra? Vagy elfáradsz annyira a munkában, hogy szükség van a délutáni pihenőre?

Szerintem az esti 7 óra már elég kéne, hogy legyen egy

átlag felnőtt ember szervezetének, bár valószínű ha biciklivel jársz, akkor többre lenne szükség. Délután esetleg egy fél/háromnegydd óra szundi, ami még nem zavarna be az esti alvásba. Este könnyen el tudsz aludni?

2021. jan. 4. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Kötekedésképpen: miért kell melóban aludni 9-től 10-ig?
2021. jan. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!