Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől remeg az ujjam?

Mitől remeg az ujjam?

Figyelt kérdés
Körülbelül 2 hónapja éreztem először hogy a bal kezem mutató ujja görcsbe rándul és elkezd remegni, néha az egész alkaromban éreztem.. Ez 1 hónapban 2-3-szor fordult elő, de most Szilveszter óta ott tartok, hogy minden nap, főleg este elalvás előtt remeg, mindig ugyanaz az ujjam, és eléggé félek hogy mi bajom lehet. A háziorvosom azt mondta, hogy valamilyen vitaminhiány, vagy a stressz. Kaptam beutalót teljes laborra is, de az még 1 hónap, mire bekerülök. Elkezdtem szedni magnéziumot, B 12 vitamint is de egyelőre nem érzek változást.. Stresszelni sokat stresszelek az utóbbi egy évben, mondhatni szorongok, sokminden miatt, de nem tudom hogy ez válthat-e ki ennyi ideig ilyen tüneteket.. Mit gondoltok, veletek esetleg volt már ilyen? Egyébként 19 éves lány vagyok.

2021. jan. 4. 10:33
 1/9 A kérdező kommentje:
Néha fáj is a bal alkarom, vagy egy-két ujjam, főleg hidegben, de van hogy magától is.
2021. jan. 4. 10:37
 2/9 anonim ***** válasza:
Esetleg idegbecsípődés? Bár az nekem komoly lezsibbadásokat okozott az egész karomban ( hónapokig!), de talán ilyen tüneteket is okozhat. Nem húztad meg magad nyaki tájékon, vagy a lapockák közötti részt? Nem aludtad el a nyakad?
2021. jan. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom. Ahogy említettem, ez már jó két hónapja jelentkezett először. Persze van, hogy elalszom a nyakam, de nem okozott még eddig ilyen tüneteket, maximum 1-2 napig fájt a nyakam.
2021. jan. 4. 11:03
 4/9 anonim ***** válasza:

2. vagyok megint. Újraolvastam a tüneteid. Lehet ez stressz, de én mégis idegre gyanakodnék. Esetleg megnézethetnéd, nincs e gerinc sérved, az igen szerteágazó tüneteket tud okozni. Ideggyógyászhoz, vagy reumatológushoz menj el.


Ez ügyben viszont magánorvost ajánlanék, vagy a gerincgyógyászati központot, sztk-ban jó eséllyel leráznak izomlazítóval. Egy mr-t jó lenne kijárnod magadnak.

2021. jan. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Megint én :)


Ezt találtam még neked.


[link]

2021. jan. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, mindenképp el fogok menni magánúton. :) Igen, sajnos hipochonder vagyok, már az összes ilyen oldalt végigolvastam, hol Parkinson-kórra, hol epilepsziára gyanakodva, de már volt minden, tényleg.. :D
2021. jan. 4. 12:06
 7/9 A kérdező kommentje:
Ha meg mégis a stressz, hát akkor ez patt helyzet. A remegés addig nem múlik amíg stresszelek, én meg addig stresszelek, amíg a remegés nem múlik. :D
2021. jan. 4. 12:10
 8/9 anonim ***** válasza:

Esetleg alaugt szindroma, bar ott zsibbadas is jelentkezhet.

[link]


Nagy valoszinuseggel joindulatu (stressz okozta, esszenciális tremor stb.), Parkinson kor es hasonloak elkepesztoen ritkak fiatal korban. Neurologus tud kivizsgalni.

2021. jan. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Zsibbadni még nem zsibbadt semmim csak úgy magától. Remélhetőleg tényleg csak a stressz miatt..
2021. jan. 4. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!