Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aki orvostudományi egyetemen...

Aki orvostudományi egyetemen gyógyszerészként végez, az is automatikusan megkapja a doktori fokozatot?

Figyelt kérdés
2021. jan. 5. 04:36
 1/7 anonim ***** válasza:
39%
Nem
2021. jan. 5. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló jól írja, az egyetem elvégzése után nem kap automatikusan doktori fokozatot a végzett gyógyszerész. Viszont ezt annyival egészíteném ki (mivel lehet hogy a kérdező erre gondolt, csak tévesen fogalmazott) hogy ugyan doktori fokozatra nem lép az illető, de foglalkozásdoktori címet kap, ugyanúgy mint az orvos, a jogász, illetve az állatorvos. Doktori fokozatot csak azt követően kaphat valaki, ha diplomája megszerzése után elvégzi a szakhoz tartozó doktori képzést.
2021. jan. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi! - Szerintem nem én vagyok az egyetlen, aki eddig még csak nem is hallotta a szót, hogy foglalkozásdoktor. Szerintem a köztudatban egyféle doktor van.....akinek a neve előtt szerepelhet a dr. az doktor. Márpedig ezek szerint a foglalkozásdoktorok neve előtt szerepelhet a dr....akkor ezen az elven egy gyógyszerész is kiírhatja a neve elé azt a 2 betűt, ugyanúgy, mint egy orvos (?)
2021. jan. 6. 16:43
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
🤦‍♀️
2021. jan. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Kettes válaszoló vagyok, ránézésre sokszor valóban nem látszik a különbség a doktori cím és a doktori fokozat között, hisz ugyanúgy kapnak két betűt a nevük elé, de ettől függetlenül két különböző dologról beszélünk. A valóban doktori fokozattal rendelkező gyógyszerészek sok esetben a dr. mögé odaírják a phD. megnevezést is, ezzel is megkülönböztetve magukat az "egyszerű" doktori címmel rendelkezőktől, ezt azonban nem mindenki teszi meg, így kívülről nem látsz eltérést. Tulajdonképpen a nem doktorált gyógyszerészeknek (akik ugye csak foglalkozásdoktori címmel rendelkeznek) a helyes megnevezése dr. pharm. lenne, csak az utóbbit általában nem szokták odatenni. Az utolsó kérdésedre válaszolva, természetesen a gyógyszerész ugyanúgy odaírhatja a a neve elé a két betűt mint az orvos, hiszen ugyanúgy foglalkozásdoktori címet kap mind a kettő, különbség csak abban az utótagban van, amit ahogy fentebb írtam, általában nem írnak ki (orvos: dr. med., gyógyszerész: dr. pharm.)
2021. jan. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Húha!
2021. jan. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2# Akkor ez azt jelenti, hogy a diploma megszerzése után még nem használhatja a dr megnevezést? Csak abból indulok ki, hogy alig látok olyan gyógyszertári dolgozót akinek dr-al lenne kiírva a neve. Vagyis diplomások, de nem dr ok. Maximum a gyógyszertár vezető akinek így van írva.
2021. jan. 20. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!