Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kézbőröm a legenyhébb gőz...

Kézbőröm a legenyhébb gőz hatására is megég, kivörösödik és viszket. Ismeri más is ezt a problémát?

Figyelt kérdés
Egy nagyon furcsa dolog alakult ki nálam. Kb. 2-3 éve egy dohos könyvtári könyv kézbevétele után vörösen viszketett az egész tenyerem, de főleg az a terület ami a könyvvel érintkezett. Ez idővel elmúlt, de azóta mintha extrém érzékeny lenne a kézbőröm és könnyen megég. Úgy fél éve olajban sütöttem valamit és a felcsapó olajgőztől szép nagy, hólyagos égési sérüléseim lettek az alkaromon, amit észre sem vettem, fájdalommal nem járt, csak akkor éreztem amikor már felhólyagosodott. Most kb. minden egyes főzés után vörös, viszkető részek jelennek meg a kezeimen, mintha összeégettem volna, pedig legfeljebb egy kicsit érintkezett a bőrfelület gőzzel amikor emeltem le a fedőt az edényről, és ez korábban sosem okozott problémát. Nem értem hogy mi lehet ez, mitől van és hogyan lehetne megszabadulni ettől a problémától. Esetleg tapasztalt valaki hasonlót?

2021. jan. 6. 13:04
 1/1 Ypszilon1980 ***** válasza:
Van ilyen, ha valami vegyszerrel érintkezik a bőr vagy gázzal, esetleg egy gyógyszer mellékhatása.
2021. jan. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!