Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Műtétnél az altatást tényleg...

Műtétnél az altatást tényleg rögtön követi az ébredés, szóval semmilyen időmúlást nem érzékelsz a kettő között?

Figyelt kérdés

2021. jan. 6. 18:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Engem nemrég altattak harmadjára. Nem érzékeltem időmúlást, nincsenek álmok, gondolatok, érzések. Alszol, majd egyszercsak meghallod, hogy szólongatnak a neveden. Kivéve, ha a műtét után még mélyaltatásban tartanak.
2021. jan. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az altatás, igazából nem altatás (tehát nem alszol, és nem álmodsz), hanem egy általános érzéstelenítés, gyakorlatilag kikapcsolják az agyad.

Ezt az állapotot a műtét végéig fenntartják.

Ezt az időmúlás dolgot viszont nem értem.

Ha úgy érted, hogy a következő dolog amire emlékszel az az ébredés, akkor igen.

2021. jan. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Alvásnak nem alvás, de az élmény számomra ugyanaz volt. Kontrollált eszméletvesztés. Semmire nem emlékszel belőle.
2021. jan. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Altatnak, másodperceken belül roló le, a következő pedig az, hogy felébredsz, de arra se fogsz emlékezni, legalábbis nálam úgy volt, hogy bevittek a műtőbe, jött az altatóorvos, mondta kezdjek el számolni, ami kettőig ment. :D Következő amire emlékszem, hogy már a szobában vagyok az ágyamban, de előtte már felébredtem, mesélték a szobatársak, de annyira kómás voltam hogy arra nem emlékszem.
2021. jan. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amíg vártam, hogy betoljanak a műtőbe majdnem elaludtam, bent ahogy rámtette a csaj a maszkot elkezdtem nevetni, hogy na bezzeg most nem vagyok álmos - a következő "pillanatban" épp visszaérkeztem a szobámba 😅
2021. jan. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat, nagyon parázok az altatástól, ezért ez így megnyugtató.
2021. jan. 6. 20:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem kifejezetten "jó élmény" az altatás, máramennyire lehet ezt mondani. 😂 Bevittek, beszélgettem a műtős fiúval, altató orvossal, nevetgéltünk, mondta az altatós hogy elkezdi adni a gyógyszereket, ne ilyedjek meg ha szédülök vagy valami, még figyeltem is ahogy nyomkodja a branülbe a cuccot, és egyszer csak éreztem hogy akad fel a szemem, aztán a következő pillanatban a beteghordó fiúra emlékszem, aki mondta hogy fogjam meg a nyakát, és átemelt egy másik ágyra. Aztán a szobában ébredtem újra. Szerintem olyan jót még sose aludtam.😂
2021. ápr. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!