Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valakit házi karanténba...

Ha valakit házi karanténba "zárnak" mert elkapta a covid vírust, igaz az hogy az udvaromra sem mehetek ki, egyáltalán hogy ellenőriznék hogy kimentem e a kertbe pl?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm meséli hogy, 14 napig nem léphet ki a házból. De mondtam neki, az udvarba kertbe ha kimegy senkit nem bánt vele, friss levegő kell. Lakcímet nem hagyhatja el oké, de levegőzni az udvarra csak kimehet az ember. Vélemény?
2021. jan. 7. 03:39
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Kimehet levegőzni, de nem mehet a kerítéshez, kapuhoz, nem foghat meg semmit. Sétáljon a gangon, az ajtó előtt.
2021. jan. 7. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Saját udvarába kimehet de elég életképtelen az ismerősöd hogy erre nem kérdezett rá.
2021. jan. 7. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
én is ezt mondtam neki, hogy ki ne találja már hogy nem mehet ki kicsit a kertbe vagy udvarra levegőzni.. mire nekem áll hogy, nem mehet ki a házból mert akkor megfertőzne valakit, mondván hogy levegőben is terjed és az udvarról kijut az utcára...meg hogy ő ha lennének neki a háziállatokat is éppen ezért bevinné a házba (mondván most haljanak éhen?). Mondom minek vinnéd be, kimehetsz adni enni nekik senkinek nem lesz baja. mire válasza, hogy értsem már meg hogy nem lehet kimenni, és ne okoskodjak :)
2021. jan. 7. 05:23
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
Itt, Angliaban konkretan megmondtak, hogy sajat kertbe, de a keritestol egy meterre ki lehet menni. Logikus is.
2021. jan. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez most tényleg valós, hogy valaki ennyire sötét legyen? Nem te kérdező, hanem az ismerősöd. Pont az jár jól a karanténnal, akinek udvara, kertje van, mert ő legalább kimehet levegőzni, nem úgy mint egy erkély nélküli garzon lakója.
2021. jan. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sajnos igen, és hiába mondtam neki hogy ki ne találja már hogy megbüntetik ha kimegy a kertbe (ki látná 1. kettő mégis hogy fertőzne meg így bárkit az utcán?) hát megkaptam hogy okoskodok, és ne hazudtoljam meg őt, mert ez így van ahogy mondja. És hogy én felelőtlen vagyok az én dolgom. Érti ezt valaki?
2021. jan. 7. 20:46
 7/8 A kérdező kommentje:
Meg maga a gondolat hogy ott van egy kertes ház udvarral stb, és hogy még jó hogy neki nincsenek állatai, mert akkor bevinné az állatokat inkább a házba hogy azért mégse halljanak éhen! Ez számomra olyan idiótaság hogy ilyet nem is tudom mikor hallottam utoljára. Erre fel mondtam neki, hogy ilyen hülyeséget ne mondjon már, hát kimegy az udvarra és megeteti őket kész. Legalább levegőzik egyet.
2021. jan. 7. 20:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem mondom hogy ez egy troll kérdés, de nagyon remélem.
2021. jan. 8. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!