Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Édesapám koronavírusos kórházi...

Édesapám koronavírusos kórházi kezelése után további panaszok jelentkeztek: hasmenés, hasi görcsök, hányinger, étvágytalanság. Kérdésünk az lenne, hogy tapasztalt-e ilyet már valaki, illetve ez mennyi ideig tart?

Figyelt kérdés
Orvos Klion tablettákat írt fel, amelyet 10 napig szedett. Ezidő alatt úgy látszott, hogy a betegség elhagyta. Amint abbahagyta a szedését a panaszai újra jelentkeztek. (Válaszokat előre is köszönjük.)

2021. jan. 10. 16:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem az emésztésem változott meg. Sokkal többször mentem, napi 2-3x is akár (állagban is más); holott előtte nem feltétlen volt meg a napi 1. Étvágytalanság szintén jelentkezik nálam is. Én karácsony előtt lettem tünetes, nagyon enyhe lefolyású volt, egyedül ez a két panaszom maradt. Illetve az elején nekem is nagyon erős görcsöm volt, nem tudom, hogy köze van e ehhez, de percekig megmozdulni sem tudtam.
2021. jan. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehet hogy ott kapott antibiotikumot, és az miatt kapott bélgyulladást, attól is mehet a hasa a covid mellett.
2021. jan. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Probiotikum is kellene neki hogy helyre hozzá a beleit, a károsodott bélflórát.
2021. jan. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Két probiotikum kúrán is túl van már. (Elfelejtettem fentebb írni, 56 éves.)

Nála nem enyhe lefolyású volt, kétoldali tüdőgyulladása lett, de az erős hasi görcsökkel került be. Egy hétig nem is tudtak a tüdőgyulladásról. Egyébként erre vonatkozó panasza nincs.

Elég régóta tart már neki ez a gasztro probléma, ezért gondoltam hátha ír valaki hasonlót.

2021. jan. 11. 19:35
 5/9 anonim ***** válasza:
Lehet hogy alapból a covid miatt fájt a hasa, de gondolom a kórházban tele nyomták antibiotikummal, ami rontott a hasi problémàkon. Kialakulhatott nála egy clostridium fertőzés, ami bélgyulladást és hasmenést, hasgörcsöt okoz. Kellene egy széklet vizsgálat mindenképp. A probiotikumot meg folyamatosan szedje, meg az enterolt is.
2021. jan. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, valóban. Most jött meg a székletvizsgálat eredménye és ez a clostridium van neki, ahogy írtad. Tudsz erről valamit? Mennyi idő alatt gyógyul?
2021. jan. 12. 12:13
 7/9 anonim ***** válasza:
A clostridium egy baktérium, ami normál esetben is bent él mindenki bélflórájában, de kis számban. Amikor az antibiotikum ki irtja a jó és védő bélflórát, akkor ez a rossz baktérium nagyon elszaporodik,és álhártyás vastagbél gyulladást okoz. Ez miatt van erős hasmenés. Erre adnak hatásos antibiotikum, ami célzottan ezt a rossz bacit ki irtja. Ennek idő kell, de szedje mellé a probiotikumot is, hogy a jó bélflóra vissza telepedjen.
2021. jan. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönjük a válaszaid.

Ma megyünk be szakrendelésre, jó lenne ha nem kellene befeküdni a 2 hét covid osztály után. :)

2021. jan. 13. 09:25
 9/9 anonim ***** válasza:
Hogy van apukád? Remélem már sokkal jobban.
2021. jan. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!