Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magas lázam van mit csináljak ?

Insideraccon kérdése:

Magas lázam van mit csináljak ?

Figyelt kérdés

Sziasztok a lázam 40c fok.Ma reggel tört rám rév el fájt a fejem és izzadtam mint a ló bevettem egy aspirint és fájdalomcsillapítót, de szinte semmi viszont a reggel volt 39 aztán lement 37 re viszont azután remegtem rajtam volt két paplan és vagy 3 takaró és aztán még mindig remegtem mintha reggel belefeküdtem volna pucéran. Valami megoldás gyógyszerek házi praktikák vagy lehet, hogy covidos vagyok azt nem bírnám ki, mert éseanyám túlvan már az 50 éven édesapám meg már a 60 ön is. És, ha elkapnák szerintem megölném magam nem bírnék magammal.

Tüneteim: 40 fokos lázam van köhögök iszom a Tát és ma 17 órája most ettem meg a péksütemémy és folyamatosan ízlelek szagolok nehogy elkapjam viszont 16 éves vagyok viszont nem lenne rossz egy covid teszt és, ha jóltudom 20 ezer forint édesapámék nem költenének rá és könnyebben aludnék viszont nekem egy huszasom sincs!Valami ötlet?



2021. jan. 10. 17:36
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Hívd fel az orvosi ügyeletet.
2021. jan. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
Ingyen van a teszt, ha a háziorvosod rendeli el, de nem fogja, hanem beírja, hogy kovidos vagy
2021. jan. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
21%
Az orvosi ügyeletet fölösleges felhívni, lázcsillapításra nem mennek ki. Holnap a háziorvosodat hívd fel, és ő lehetséges, hogy kér tesztet, az ingyen van, bár óriási jelentősége nincs annak, hogy mi a bajod. Lázcsillapítás, tea, ágynyugalom továbbra is, a szüleid felnőtt emberek, tudják, hogy vigyázzanak magukra. Vagyis csak akkor legyenek veled egy légtérben, ha neked kell bevinni valamit, akkor is kölcsönösen maszkban.
2021. jan. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%

40°C-os lázzal az orvosi ügyeletet nyugodtan felhívhatod.

Az covidtól függetlenül is magas.

2021. jan. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Orvoshoz kell fordulni, itt nem tudunk veled mit csinálni.
2021. jan. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%

Fejezd be a hisztit, pihenj le, nyugodj le, nem kell “megolni magad” egy betegseg miatt. Ez van jelenleg es kesz.

Tudom, hogy felted a szuleidet, de ha esetleg covidos vagy, akkor mar mindegy, visszacsinalni nem lehet.

Fel kell hivni a haziorvost holnap, o majd megmondja, hogy mit tegyel. A teszt egyebkent ingyenes, ha o rendeli el.

2021. jan. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
24%
Hívd fel a mentőket és mond el ezt nekik. Majd ők megállapítják kell e kocsit küldeni, mert a 40 fok elég magas. Viszont nem tudom a covid mennyire kavar be. Addig is csinálj hidegvizes fürdőt. Fokozatosan engedd a meleg vízhez a hideget
2021. jan. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
30%
Dehogy kell mentőt hívni! A 40 fokot elviselni nehéz, de önmagában nem indokol kórházi ellátást. A lázcsillapító valamennyire leviszi.
2021. jan. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Hát, nekem 40 foktól lázgörcsöm van, de kinek mi
2021. jan. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!