Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tegyünk fel , ha mindenki...

Tegyünk fel , ha mindenki megkapja a védőoltást akkor már nem kell maszkot hordani?

Figyelt kérdés

2021. jan. 12. 09:20
 1/6 anonim ***** válasza:
13%
Nem lehet mindenkit beoltani, sokan belehalnának az oltásba. Aki meg be van oltva a tanulmányok szerint ugyanúgy terjeszti a betegséget, tehát a maszk valószínűleg marad örökre.
2021. jan. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
36%
Nem követem a híreket minden nap, de ha jól tudom azt állítják, hogy, aki megkapja az oltást az is megkapja a vírust, csak tünetek nem fognak jelentkezni. De hisz az erős immunrendszerűek többségén amúgy is tünetmentesen megy át. Ebből pedig az következne, hogy azok adassák be akik alapbetegségekkel küzdenek vagy az idősek. Nem tudom miért akar a kormány 70%-os oltottságot. Ha az említett két csoport beadatná(akik ugye a leginkább veszélyeztetettek), már nem kéne attól félni, hogy túlterhelődik az egészségügy. Viszont ha nincsenek tünetek, vagyis nem betegszünk meg, csak szimpla hordozókká válunk, akkor szerintem nem kéne maszk. Viszont kétlem, hogy eljutnánk oda, hogy 70%os legyen az oltottsági szint. Szerintem maximum a 30at érjuk majd el. (legalábbis én és az ismerőseim túlnyomó része nem fogjuk beadatni az oltást. Egyes kultúrákban eddig is úgy éltek, hogy eltakarják az egész arcukat, vagyis hiába kellemetlen, de együtt lehet élni egy ilyen szabállyal, viszont abban nem vagyok biztos, hogy az oltással is együtt tudunk majd élni hosszútávon...hisz nem tudhatjuk a hosszútávú mellékhatásait)
2021. jan. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

2# Miért, a COVID hosszútávú mellékhatásait talán ismerjük? Messze nem ott ér véget a dolog, hogy elkapod, aztán vagy meghalsz vagy meggyógyulsz. Rengeteg embernél vannak maradványtünetek, nem csak időseknél és krónikus betegeknél, és ezek egy része lehet, hogy meg is marad.


Azért kell a 60-70%-os átoltottság vagy nyájimmunitás, mert a vírus terjedését az tudja érdemben csökkenteni. Az oltás és általában valami elleni immunitás azt jelenti, hogy 1) az illető kisebb (vagy nulla) valószínűséggel betegszik meg adott betegségben 2) ha megbetegszik, akkor nem lesznek annyira súlyos tünetei, a betegségnek kevesebb szövődménye alakul ki. Összességében: egy átoltott populációban a vírus terjedése kisebb, + az egyének kisebb valószínűséggel betegszenek meg a saját immunitásuk révén, és akkor is valószínűbben könnyen átvészelik. Konklúzió: megszűnik a járványhelyzet, és nem lesz szükség maszkban járni.


Ezt mondjuk még meg fogja dobni a vírus változékonysága, hiszen mutálódik. Valószínűleg kialakulhat valami hasonló helyzet, mint az influenza esetében, ami valaha pontosan olyan súlyos járványokat tudott okozni, tessék csak a spanyolnáthára gondolni.

Érdekes olvasmány elszántaknak: [link]

2021. jan. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
Pont ezért, amiért semmiben sem lehetünk biztosak és nem ismerjük egyiknek sem a hosszútvá hatásait, döntök inkább a természetes védelmem erősítésében, ami vagy elég lesz, vagy nem. De én inkább hordom a maszkot, mint hogy beoltasssam magam és inkább teszek meg mindent az immunrendszerem erősítésért, mint hogy az oltást válasszam. Minden kétesélyes. Az is, hogy meghalok e ha elmegyek a boltba egy kiló kenyérért...vagy elcsap egy kocsi, vagy nem... szóval én inkábba saját szervezetemre bízom magam, mint egy gyorsan összecsapott oltásra. Nem mondom, hogy ez a jó vagy a helyes megoldás, mert nem tudjuk, hogy létezik e jó vagy helyes megoldást. Annyit mondok, hogy én ezt választom, én így döntök. Aztán meg majd a jövőben pedig majd vállalom a döntésem következményét, vagy hálát adok. És ugyan ez igaz arra is, aki beoltatja magát, vagy hálás lesz, vagy nem :/ Innentől fogva nincs jobb vagy rosszabb döntés, csak döntés van
2021. jan. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%
A második oltás után 94%-os a védelem. Amelyik nap a eléri a 60%-ot a kétszer oltottak száma, azon a napon eldől, hogy a maszk nem lesz kötelező. Az azután következtető kormányinfón elkezdik feloldani a korlátozásokat, utoljára a maszkot lehet majd levenni.
2021. jan. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A maszkot külterületen hamarabb levetetik.
2021. jan. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!