Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért hízik folyamatosan a...

Miért hízik folyamatosan a barátom? Mit tehet ez ellen?

Figyelt kérdés

186 centi magas és kb 120 kiló. Kb 15 éves korában kezdett el hízni akkor volt kb 90 kg és 3 -4 év alatt felment 116ra most pedig lement a karácsony és máris 120.. azért nem értem mert nem zabál. Nyilván most az ünnepek alatt többet evett jóval de egyébként sosem nassol nem eszik nagy mennyiségeket sőt ebben a fél évben sokszor előfordult hogy csak délután evett először mert úgy alakultak az egyetemi órák stb. A családjában max a nagypapája volt hízékony de egyébként mindenki egészséges testalkatú.

Egy éve, kb 4 hónapig tudtunk járni kondizni akkor szépen le is ment 116ról 108ra a súlya most ugye megint 12kgval több.. ami még lényeges hogy egyébként nagyon aktív. Nem fullad ki ha mozog meg csapatjátekoknál is kiemelkedően gyors meg ügyes. Jelenleg csak kosarazni tud kimenni 1-1 órára minden nap. Futni járt el amíg lehetett abban is elég jó a kitartása viszont ekkora súllyal nem biztos hogy az jót tesz neki. Izmos súlyához képest de nem értem mi az oka annak hogy tulajdonképp 4 ev alatt 30 40 kilót felszedett.. tudnátok tanácsot adni kihez forduljon vagy van hasonló tapasztalat?



2021. jan. 14. 20:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyagcseréje rendben van?
2021. jan. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudtommal minden rendben van vele a vérkeringése is jó a vérnyomása magas kicsit
2021. jan. 14. 20:12
 3/8 anonim ***** válasza:
Én nagyon nem vagyok meggyőződve arról, hogy nem zabál, ahogy írtad.
2021. jan. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát pedig nem. Alig eszik többet mint én pedig 54 kg vagyok és 170 cm, és rossz étvágyú. Nassolni tényleg soha nem nassol max gyümölcs levet szokott inni. Csokit soha nem vesz magának. évközben kb így néz ki egy kajálása: reggelire zabkása vagy egy alma vagy smoothie vaagy extrém esetben csinál kettő sajtos szenyát császár zsömlében. De gyakran kihagyja a reggelit. ebédre csak valami főétel délután is kb ugyan az mint reggel hogy valami gyümölcs smoothie vagy neha kekszet vesz. Vacsira is suliban inkább meleg szenyázni szokott csinálni régebben középsuliban kéthetente egyszer kétszer rendeltünk pizzát vagy tésztát de ez nem hiszem hogy annyira számítana. Tésztázni szeret az tény de akkor sem annyit hogy legyen rajta 40 kg felesleg.. egyszer egy lazább napon össze számoltuk mennyi kalóriát visz be kajával és 2300 jött ki. Ami szerintem nem elég ahhoz hogy valaki ennyire hízzon.


Most az ünnepek nyilván másak. Most ivott cukros löttyöket meg sütizett evett 600 féle kaját de ez megint csak max 1 hét zabálás

2021. jan. 14. 22:23
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Most mégis min csodálkozol? Ha egy 15 éves gyerek már 90 kiló, - és ezt úgy tálalod, mintha akkor minden rendben lett volna, - mikor a többi kortársa vasággyal volt 45, akkor lehetett sejteni, hogy nem lesz belőle egy botsáska-típus felnőtt korában sem. Nem a mostani 30 a probléma, bizony más is hízik 30-at ebben a korban, csak nem mindegy, mire.
2021. jan. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom nálatok hogy néznek ki a 15 évesek de a fiúk túlnyomó többsége bőven nem 45 kiló 160 cm...

Igen, tudod azert furcsalom és azért szamít számomra normálisnak mert egy 182 cm magas embernél még épp egészséges az a 87-90kg viszont a 120 már nem annyira hiába 4 cm vel magasabb azóta, ennek fényében jó lenne ha sikerülne leadnia és rájönni mindennek okára hiszen senki nem szeretné hogy 60 éves korára 150 kiló legyen és elvigye a szívbaj🙂 +nem, nem hízik mindenki 30 kiló hájat ebben a korban akkor már bőven gáz van akár milyen magas az ember. Ha nem tudsz értelmes segítséget adni akkor légyszi ne böfögj ide felesleges badarságokat. Köszi!

2021. jan. 14. 22:58
 7/8 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
Azért nem mindegy az, hogy hogyan oszlanak el azok a kilók. Van olyan haverom, aki 170 centi, és 110 kiló, viszont olyan alkata van, hogy aránylag vékony a dereka és a combja, viszont hatalmas karja és háta van. Első pillantásra azt hihetné az ember, hogy testépítő, pedig köze sincs hozzá. Szóval ha nem ilyen "folyós" az elhízás jellege, akkor az nem olyan rossz.
2021. jan. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát pocakos meg a combján fenekén látszik illetve a hátán is. De öszképileg nem gondolják sokan hogy annyi
2021. jan. 15. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!