Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ebből a vérképből megállapítha...

Ebből a vérképből megállapítható, ha vashiányom lenne?

Figyelt kérdés

Itt a lelet:


[link]


Köszi a válaszokat előre is!


2021. jan. 15. 17:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az mcv, mch értékekből lehet következtetni(ezek jók, úgyhogy vsz a vassal sincs gond), de én inkább a cukor miatt aggódnék a helyedben.
2021. jan. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
24%
A vashiány szinte azonnal vérszegénységhez vezet, de a hemoglobin a normál értékek közt van. Nincs vashiányod.
2021. jan. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hopp, mielőtt valaki félreérti: a hemoglobin vörösvértest nem vas, de ha nincs elég vas és B12 vitamin, akkor elkezdenek szétesni, tehát csökken a szintjük. Minden vér alkotóból elég van, így a vas is ok.

Amúgy igen. Cukorbeteg vagy! Vagy víz helyett valami üdítőt ittál mérés előtt..

2021. jan. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A cukor eddig mindig magas volt, terheléses vizsgálatnál viszont normálisnak mutatkozott, a doki szerint izgulósabb vagyok, de inkább zabos, mert nekem mindig reggel evés az első, és vérvétel előtt ugye nem ehetek. Van itthoni vércukor mérőm, 5.5, illetve 5.4 volt másnap és harmadnap itthon mérve, amúgy 40 feletti vagyok és próbálok az egészségemre vigyázni.
2021. jan. 15. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!