Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Székrekedésre dulcolax vagy...

Székrekedésre dulcolax vagy stadalax, esetleg melyik más hashajtó a legjobb?

Figyelt kérdés
Menstruációs ciklusom alatt keletkezett egy komolyabb székrekedésem, eddig vártam meg próbálkoztam de már kezd rossz lenni nagyon a közérzetem. És ezek kihozzák teljesen vagy csak lazítják a székletet? Mert érzem hogy nagyon meg van már keményedve. Fontos lenne!

2021. jan. 16. 12:22
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Ha a vége már ki van száradva, azon a jó isten sem segít. :D

Dulcolax, de csak 3 cseppel kezdj. Nekem öttöl egész nap hasmenésem volt, de nem volt súlyos székrekedésem. Ha 3 csepp nem segít, folytasd öttel. Aszerint, hogy este beviszed, reggel mész a vécére. Ne izgulj, ezeknek az a lényege, hogy bármilyen székrekedést kirobbantanak, viszont nyilván az első kemény része kicsit fájni fog.

2021. jan. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Értem köszi!


És esetleg ha most alkalmazom (mert tényleg nagyon kivagyok már) akkor 2-3 órára délután még el tudok menni minden gond nélkül vagy kockázatos? Fodrász vagyok és lenne egy kuncsaftom délután.


Viszont estig nem várnék vele.

2021. jan. 16. 12:55
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi neked a komoly székrekedés? Lehet, hogy értelmesebb lenne glicerines kúpot használni, ha a kapuban van. Sok vízzel, és rostos táplálkozással, a későbbi problémák ellen.
2021. jan. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Komoly székrekedés alatt értem hogy hétfő délután voltam utoljára vécén.
2021. jan. 16. 13:01
 5/8 anonim ***** válasza:
Az még nem súlyosan vészes. 2 hét már inkább. Nyugodtan vegyél be pár csepp dulcolaxot, pár óra és megindítja. Súlyos székrekedésre 10 csepp kell, de mondom 3-4 cseppel kezdj.
2021. jan. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
#4-es Ez még is kevés info, én eleve 2-3 naponta székelek. Egy hashajtót nyugodtan bevehetsz bármilyet, a két termék nem különbözik, de lehet, ahogy megindul 2-3 alkalommal ki kell menned.
2021. jan. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én naponta szoktam nagywc-zni, általában délelőtt vagy kora délután.
2021. jan. 16. 13:15
 8/8 anonim ***** válasza:
Dulcolax tabit szoktam este. Sajnos egy szem nem segít, volt hogy kettő sem(de olyan is hogy igen), három szemtől meg a reggeli kávé után elkezd csikarni meg menni a hasam addig amíg ki nem ürül. Ha hashajtóhoz nyúlsz, vegyél be mellé egy görcsoldót, akkor úgy elviselhető lesz. Stadát nem próbáltam még, egy doboz dulcolaxot vettem, de nem cukorka hogy minden nap vegyek be belőle.
2021. jan. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!