Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha apukám vércsoportja 0-as,an...

Ha apukám vércsoportja 0-as,anyukame pedig Rh pozitiv az enyém milyen lehet?

Figyelt kérdés
(haziorvosomat kerdeztem utoljara mikor voltam, nála sincs feljegyezve, kiskonyvemben sincs), anyanak mondtam hogy menjünk el vervetelre mert erdekel, de nem akar elvinni.

2021. jan. 18. 16:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
36%
az RH-pozitív nem egy vércsoport. egyelőre annyit tudunk, hogy apádé nullás
2021. jan. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%

A, B, AB vagy 0. Ezek a vercsportok, amelyek vagy Rh pozitivak vagy negativak.

Enyem pl AB Rh-

Kerdezd meg Anyadat, hogy mi az o vercsoportja es akkor konnyebb megtippelni.

2021. jan. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%

Első: de, az Rh is vércsoport.

Az ABO és az Rh is vércsoportrendszer.

Mivel apukádról és anyukádról is különböző infókat tudunk, ebből a Jóisten se mondja meg a vércsoportod.

2021. jan. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%

De, az Rh is vércsoport, csak másik fajta, és ezen meg az AB0-n kívül is vannak még kevésbé ismert de fontos vércsoportok.


Kérdező, az hogy apukád 0-ás az csak egy dolog, nem írtad, hogy Rh pozitív vagy negatív.

Ugyanígy anyukád sem csak simán Rh pozitív, lehet 0, A, B vagy AB.

Ahhoz, hogy számításba lehessen venni, neked milyen vércsoportod lehet, tudni kell mindkét szülő pontos vércsoportját! De az öröklődés miatt még akkor is lehet többféle variáció, biztosat úgyis csak a vércsoportmeghatározás jelent. (kivéve, ha mindkét szülőd 0-ás és az Rh csoportjuk is ugyanaz)

2021. jan. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

0 Rh pozitív

A Rh pozitív

B Rh pozitív

Ez a három opció van.

2021. jan. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy hogy krll hozzá anyud?

Egyébként ha elmúltál 18 akkor mehetsz vértadni. Ott meg fogják nézni

2021. jan. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
az ötödiknek csak részben van igaza, Rh negatív is lehet, az igaz, hogy 0, A vagy B, AB nem lehet, ha az apja nullás
2021. jan. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Rh negatív hogy lehetne?
2021. jan. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%
Az Rh vércsoport az domináns öröklődésű, így még két Rh pozitív személynek is előfordulhat, hogy Rh negatív vércsoportú gyereke szülessen, amennyiben mindketten heterozigóták az Rh vércsoportra, magyarul mindkét szülőnek csak az egyik allélja Rh pozitív, a másik mindkettőnek negatív, ebben az esetben egynegyed eséllyel Rh negatív lesz a gyerekük. Itt meg az apáról semmit se tudunk Rh tekintetében, még az is lehet, hogy ő Rh negatív. De mondom, még az se zárja ki, ha ő is pozitív. Egyébként orvos vagyok, úgyhogy tudom, hogy miket írok le.
2021. jan. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%
Nyolcas, úgy, hogy az édesanyja lehet heterozigóta genotípusú (Rr) is tehát van egy domináns meg egy recesszív allélja, ha a kérdező a recesszív allélt kapta és a másik allélja is recesszív amit az édesapjától kapott akkor Rh negatív fenotípusú lesz.
2021. jan. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!