Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon ciki vagy nem?

Nagyon ciki vagy nem?

Figyelt kérdés

Ha egy orvosnak a páciens e-mailben írja le a problémát és esetleg fényképet mellékel és az alapján először véleményt kér mielőtt időpontot kérne, az mennyire ciki?

Anyukám bőrgyógyászati problémával telefonon érdeklődött a bőrgyógyásznál és képet küldött a problémás elváltozásról és az alapján a bőrgyógyász felírt neki kenőcsöt, kötést és kérte, hogy egy hét múlva új képet küldjön. Ez az orvos viszont másik városban lakik, nem ott ahol mi, a járvány miatt anyukám nem szívesen ment és évek óta ehhez az orvoshoz jár.

Ha én is hasonlóképp cselekszem, nagyon ciki lenne? A fogammal valami nem stimmel, több fogam is van, ami problémás. Elvileg elég lenne a fogorvosomhoz hónapok óta mennem, azt mondta a múltkor (fogszabályzásra járok hozzá) így arra gondoltam, hogy e-mailben elmondom neki, hogy ez van és mellékelek képet neki ami alapján lehet sejtése, hogy mi a gond vagy mennyire sürgős az eset. Nem feltétlenül a saját fogaimról, nem tudom, hogy lehet lefotózni, hanem egy másik képet, akár internetről, ahol hasonlóan néz ki az adott fog.

A bőrgyógyászati problémámmal kapcsolatban is gondoltam már erre a megoldásra, igaz, a bőrgyógyászok körében gyakran felajánlják ezt a fotós-emailes lehetőséget a járvány miatt.


Ha e-mailen és képek segítségével el lehet ilyesmit intézni, akkor megkímélem magam egy úttól, amennyiben elég csak gyógyszert/kenőcsöt felírni vagy ha úgy ítélik meg, hogy nem sürgős. Ha meg mégis mennem kell, akkor legalább előre sejtik, hogy mi a probléma, hogy néz ki a kezelendő terület.


Nem tudom, az orvosok szoktak haragudni az ilyen dolgokért? Szerintem betegségfüggő is a dolog, de gondoltam, miért ne kíméljem meg magam a járkálástól, ha lehet, főleg egy járványhelyzetben. Meg lehet, hogy jobb az orvosnak is ha "előre felkészül" mielőtt odamegyek és nem akkor derül ki mi a baj. Vagy az orvosok úgy vannak vele, hogy nekik aztán ebben semmi könnyebbség nincs, elvégre ezt tanulják 6+ évig? Vagy lustának tartják az ilyen pácienst, aki nem megy hozzájuk azonnal?



2021. jan. 20. 14:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy éve még körberöhögtek volna ezért, most meg ez a normális.
2021. jan. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Egyáltalán nem ciki. A mai világban szinte bármit el lehet intézni otthonról. Miért ne lehetne ezt is (amennyiben nincs szükség orvosi beavatkozásra)?


Ha a fényképen tisztán látható a probléma (nem homályos, sötét stb.), akkor elméletileg semmi ellenvetése nem lehet. Szerintem a mostani helyzetben teljesen megérti. Nyugodtan írj neki!


Hogy haragszik-e ilyesmiért, csak akkor tudhatod, ha kipróbálod XD. Ha az orvos nem veszi jó néven ezt a módszert, akkor többet ne így kérj tanácsot, hanem személyesen.

Ha nem derül ki a válaszából a hozzáállása, esetleg kérdezz rá, mielőtt újra ehhez a módszerhez folyamodnál.

2021. jan. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Szerintem a bőrgyógyászatra jó ötlet, de én a fogásztara inkább elmennék.
2021. jan. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
*fogászatra
2021. jan. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Fogorvosként mondom, hogy semmiképpen sem! Egyrészről ide is rendszeresen töltögetnek fel rosszabbnál rosszabb minőségű képeket, amiből nagyjából semmi nem állapítható meg, másrészről a fogászati diagnózis alapja az intraorális vizsgálat. Anélkül nincs diagnózis. Másik képet linkelni pedig egyenesen butaság, azért mert ránézésre hasonló 2 eset, még sajnos közel sem biztos, hogy ugyanaz a probléma. Több értelme lenne felhívni őt és meghallgatni mit mond, adekvátan fog tudni kérdezni a problémáról, de sajnos fogászatban egy képpel nem lehet semmit sem kezdeni, főleg ha az nem is a te szádról készült.
2021. jan. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat! Külön örülök, hogy egy fogorvostól is választ kaptam, köszönöm a hozzáértő véleményt!

Azt hiszem a fogorvoshoz valóban jobb lesz ha kérek egy időpontot és elmegyek, nehogy még rosszabb legyen a helyzet.

2021. jan. 20. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!