Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Észrevettem, hogy egy pici...

Észrevettem, hogy egy pici kullancs van a combom hátulján. Hogyan lehet levenni, kivenni az ilyen kicsi kullancsot? Pár milliméteres.

Figyelt kérdés

2021. jan. 21. 22:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet gyógyszertárban kapni kullancscsipeszt, de ha nincs most rá kapacitásod, megpróbálhatod egy villával, a villa fogai közé teszed és elkezded forgatni egy irányba míg ki nem jön. Nem muszáj villa, valami olyasmi ami közé odaszorul picit és forgatni tudod, vagy megpróbálhatod kézzel is forgatni egyirányba csak vigyázz nem szorítsd, csak gyengéden fogjad. Sok sikert :)
2021. jan. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Csipesszel. Nézz utána, youtubeon van róla vidi:)
2021. jan. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Angel3000 ***** válasza:
22%
Szia! Kell egy csipesz és étolaj vagy Olivaolaj hozzà, meg kell kérded valakit aki kihùzza lassan a kullancsot, hogy bele ne szakadjon a feje arra nagyon vigyàzzni kell! A kullancsra rà kell ônteni bôvel az olajat, attôl kicsit ki fogja tolni magàt,- akkor kell csipesszel megragadni és kihùzni a börödbôl! Minden jòt!
2021. jan. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%
NE TEGYÉL RÁ OLAJAT!!!! belefulladhat, kihányhatja és megfertőzhet
2021. jan. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Kis csipesszel fog meg közvetlenül a bőrödnél ("nyakánál").

Ne kend be semmivel! Úgy, ahogy előző hozzászóló mondta.

2021. jan. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Inkább kérj meg valakit, mielőtt kiálló anyajegyet letépnél, ilyenkor nem jellemző a kullancs. Csipesz nélkül is kijön, nem kell csak picit hosszabb köröm. Nem kell forgatni, és szigorúan tilos bármit rákenni!
2021. jan. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek, aki írt!


Biztos, hogy kullancs. A nadrágomon kívül is mászott egy, csak az nagyobb volt és észrevettem.


Még nem mertem tenni semmit. Olyan helyen van, hogy nem tudom rendesen látni is és kiszedni.


Holnap jön haza párom, majd megkérem, hogy először nézze meg nagyítóval, hátha látni fogja úgy, hogy merre van a feje. Remélem, hogy ki is tudja szedni.

Talán addigra nő egy kicsit.

2021. jan. 22. 18:19
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

:o

Ha lehet ne várj légy szíves! Kb 6-12 órán belül ha kikerül, akkor is minimális a fertőzés veszélye, ha maga a kullancs fertőzött. Ezért kell az esti kullancsvizit egy kirándulás után.

2021. jan. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot, sejtettem, hogy minél hamarabb ki kellene szedni, de nem tudom magamnak. :(
2021. jan. 23. 02:39
 10/15 anonim ***** válasza:
Még élsz?
2021. jan. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!