Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire sűrgős megnéznetni...

Mennyire sűrgős megnéznetni újból a káliumszintet?

Figyelt kérdés
Kórházban 3.2 káliumszintet mértek, mondták hogy a héten menjek ionkontrollra, de időpontot csak február végére kaptam.
2021. jan. 23. 19:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

A kaliumszinttel nem illik szorakozni.

Felháborító hogy csak akkor kaptál időpontot.

Azt javaslom, hogy nézesd meg maganban, ha nem akarnak előbbre venni.

Párszáz forint a Kalium, viszont a verveteli/adminisztracios díj általában már 1000 Ft fölött van. Így erdemes lenni akkor Már nátrium, klorid stb ionokat is nézni.

2021. jan. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
A kálium valóban nem játékos, szívritmuszavarok és szívmegállást is okozhat, ha túlságosan eltér a szintje. Magán vérvételi helyen érdemes hozzá megnézetned még a Nátrium szintet is, szerintem egy 3000-3500 Ft-ból meg is van az egész a vérvételi díjjal együtt! Ne késlekedj vele!
2021. jan. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Sűrgősségin voltam 15-én szívdobogásérzéssel(Ami azóta tart, azt mondták covid utóhatása). Csak béta blokkolót ajánlották hogy folytassam. Én is utananéztem káliumszintnek, de gondoltam orvosok csak jobban tudják,csak nem engedtek volna el ha gond lehet.
2021. jan. 23. 19:24
 4/13 A kérdező kommentje:
Magánvérvétel itt csak Synlab van, tele vannak hetekig ők is. Háziorvos sem aggódott a káliumom miatt, ez tényleg ennyire súlyos?
2021. jan. 23. 19:26
 5/13 anonim válasza:
Ha nagy gond lenne, valóban nem engedtek volna el. Viszont érdemes jobban odafigyelned a káliumpótlásra. Covid fertőzés után mindenképpen kellene biztonságképpen egy teljes kardiológiai kivizsgálás: nyugalmi EKG, szívultrahang, és 24 órás Holter EKG. Ezeket az orvosok is javasolják covid fertőzésen átesett embereknek!
2021. jan. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezért kérték a kontrollt a hétre és nem február végére...
2021. jan. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Káliumot mindenképpen nézesd meg minél előbb, igen! Én is a synlabhoz szoktam menni, 2500 Ft az alap vérvételi díjuk, mellé 160Ft a kálium és 160Ft a nátrium, összesen 3000Ft-ból megvagy! Ne késlekedj vele!
2021. jan. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül csak a synlabhoz lehet menni, egy csomó egészségközpont van, ahol van lehetőség vervetelre, sőt a többségük a synlabbal dolgozik.
2021. jan. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha Budapesten laksz, akkor kapásból 5 helyet tudok, ahol leveszik neked a vért.
2021. jan. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem budapesten lakok
2021. jan. 23. 19:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!