Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha testileg és...

Mit csináljak, ha testileg és lelkileg is teljesen kész vagyok már, de mást vagy nem érdekel, vagy nem merem terhelni ezzel, én pedig már nem akarom "megmenteni" magamat, mert úgyis minden mindegy?

Figyelt kérdés
2021. jan. 23. 23:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Keress egy jó pszichológust. Onnantól kezdve, hogy ráébredsz hogy nem mások felelőssége rendbetenni a te testi és lelki egészséged, hanem csakis a tiéd, és nem mások mulasztása a jelenlegi helyzet, hanem a te mulasztásod, érdekelni fog, hidd el.

És ez keményen hangzik, de ez az igazság. Neked sem dolgod mások testi és lelki egészségét rendbe tenni, és mások sem felelnek a tiédért. Akkor sem, ha családtagokról van szó.

Nekem is több évtized kellett hozzá hogy megértsem.

Te azért érzed azt hogy minden mindegy, és azért nem akarod megmenteni magadat, mert másoktól várod hogy megmentsenek, és csalódott vagy amiért nem teszik. Nem is tudnák, egyedül te tudod.

Ha elmész pszichológushoz, tőle se azt várd hogy megment, ő csak segít rájönni dolgokra, összerakni a benned lévő puzzle-t. Ha minden darabka a helyére kerül akkor már nálad lesz a kulcs a saját életed rendbetételéhez. De neked kell használnod azt a kulcsot, senki más nem tudja helyetted.

2021. jan. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Tudom, csak a szuleimet annyira soha nem erdekelte, ha rosszul erzem magam, es valamibol a mai napig viccet csinalnak (pl. panikroham), es mar igy teljesen feladtam, hogy nekem szep eletem lehet, es tul sok mindent kene megoldani egyedul, de mast pl. elkisernek orvoshoz, kifizetik, ha magan, en meg igy tokre meg vagyok love, es meg le is csesznenek, ha erre koltom a penzem, hogy megint hulyeseget csinalok, meg mit tudom en... Csak egy kicsit lehetnenek jobbfejek, de annyira nem erdekli oket, hogy mar engem sem erdekel sajat magam...
2021. jan. 24. 00:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!