Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Beadatjátok az oltást?

Beadatjátok az oltást?

Figyelt kérdés

Gondolom volt már millió és egy ilyen kérdés, de én egy kicsit kifejtve, egy esetleges jövőbeni helyzetet felvázolva vagyok kíváncsi a válaszokra.

A kérdésre egészen eddig csípőből rávágtam, hogy nem, kész, pont. Viszont. A férjem eü szektorban van, beadatta. Azt beszélték a munkahelyén, hogy mi lesz, ha valóban mindent (utazást, mozit, bármit) ehhez kötnek, viszont elfogy a pfizer vakcina, és csak a kínaival lehet majd oltatni? Amit, annak ellenére, hogy az EU nem engedélyezett, Orbán simán bevásárolja és beadatja... szóval, ha elfogy a rendes vakcina, de rákényszerültök, viszont csak a kínai marad, amire minden hozzáértő azt mondja, hogy ne!, akkor? Mert akkor ígyis-úgyis meg kell kapjátok, de akkor meg már nagyon nem mindegy, hogy pfizer vagy kínai... én is emberekkel dolgozom, én is jelentkezhetnék, de nem tudom eldönteni, mi legyen...


2021. jan. 28. 22:04
A kérdező szavazást indított:
igen, de csak a pfizert
igen
nem
nem tudom
25 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
De mi a baj a kínai cuccal?
2021. jan. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Nem mondják azt a hozzáértők, hogy ne adasd be a kínait. Ez is közgazdaság...az EU-nak az az előnyös, ha a német-amerikait (Pfizer) adatjuk be. A kínai lehet, hogy kevésbé hatékony, de nincs vele semmi baj.
2021. jan. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
45%
Eszem ágában sincs. Nem járok úgyse emberek közé, denevérkakit se eszegetek, akkor meg mi a francnak.
2021. jan. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
90%
Ja, mert a koronavírus kizárólag denevérszarral terjed.
2021. jan. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Tartós betegségem miatt nagyon sokat járok jelenleg orvoshoz ezáltal emberek közé is. Eddig a gyerekkori kötelezőkön kívül sose kaptam semmi mást mindenre nemet mondtam egyből, de most egyszerűen nem tudom mi legyen. Mert még ha tényleg ott lesz hogy el lehetetlenítik az embert mert minden az oltáshoz kötnek, akkor mégis a kettő közül melyik a legjobb? Tanácstalan vagyok teljesen. Mindkettőről meg úgy az oltásról magában is hallani minden félét. Nem tudja minek vagy épp kinek higyjen az ember.
2021. jan. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
45%

scram, írtam azt is, hogy nem járok emberek közé, igaz?

Amúgy pedig maga a vírus szabad levegőn gazdatest nélkül 23 óráig se életképes. Előbb fogsz influenzát vagy vérhast kapni, mint koronavírus-fertőzést, hadd nyugtassalak meg.

2021. jan. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
70%
Tehát sosem találkozol egy emberrel sem? Bevásárolni sem jársz? Ez így nehezen hihető.
2021. jan. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Persze ő egy remete aki szerint a vírus is egy humbug. Érdekes vérhasban senki nem halt meg a közelemben de a covidtól már ketten is
2021. jan. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
45%
Nagyon ritkán. Ha vásárolok, többnyire nagytételben szoktam. Ha kimozdulok, 99%-ban olyan helyekre járok, ahova élő ember be nem teszi a lábát. Vidéken lakok, szóval nem annyira elképzelhetetlen a dolog, nagyon is kivitelezhető.
2021. jan. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
59%
Én már decemberben regisztráltam a vakcinára. Nyáron szeretnék utazgatni Európán belül erre-arra. Több alkalommal. Viszont az oltás hiányában felmerülő esetleges PCR-tesztek árából inkább repjegyet vennék, vagy megvacsoráznék valami kellemes helyen. Úgyhogy részemről jöhet bármilyen, akár más országokban már széles körben biztonsággal alkalmazott vakcina. Az oltás továbbra is önkéntes, azon belül is mindenki maga választja meg az oltóanyagot, amit beenged a szervezetébe. Ugyanakkor, ha valaki nem él a lehetőséggel azt is tiszteletben kell tartani. Sajnos itt is próbálják egymásnak hergelni az embereket akár hajlandó oltakozni, akár nem.
2021. jan. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!