Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyakori nyak- és vállfájdalom...

Gyakori nyak- és vállfájdalom mitől lehet, és mi segíthet?

Figyelt kérdés

Már egy jóideje rendszeresen fáj a nyakam és a vállam, de pár hónapja méggyakoribb és intenzívebb a fájdalom.

Figyelek a tartásomra, nagyon lapos párnán alszok, ritkán ülök géphez és akkor is igyekszem nem görnyedten.

1,5 évig monoton ülő munkát végeztem, de még akkor sem fájt így. Egy ideje itthon vagyok, nem túl intenzíven, de sportolok napi szinten. Szegény párom nem győzi masszírozni a fájó részeket, utána egy kis ideig jó, de legkésőbb másnap visszatér a fájdalom. Van, hogy azt érzem be van teljesen merevedve a nyakam. Néha átsugárzik a fejembe is a fájdalom, azon csak a gyógyszer segít vagy az alvás.

Ja és ropogtatom elég gyakran a nyakam. Tudom, nem tesz jót, de muszáj, mert akkor enyhül a fájdalom és a merevség, plusz van hogy akaratlanul megroppan, ha oldalra nézek.


Mitől lehet ez a rendszeres fájdalom? Valami krémet tudtok rá ajánlani?



2021. jan. 29. 03:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Meszesedés is lehet az oka, vagy porckopás stb.
2021. jan. 29. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Érdemes lenne elmenned reumatológiára, valószínűleg a nyaki gerinceddel van gond.
2021. jan. 29. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A reumán a világon semmit nem kezdenek ezzel. MR felvétellel menj gerincsebészhez, ha nincs sérv gyógytornászhoz. Kopással, meszesedéssel semmit nem csinálnak, benne vagyok.
2021. jan. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez érdekes, mert engem a reumatológia küldött MR-re, és (2 sérv és egy kitüremkedés ellenére) gyógytornára, ultrahangos kezelésre, égy nyaki gerinc nyújtásra.

És azóta is jól vagyok.

2021. jan. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Ott a hozzászólásodban a sérv szó. Ha csak kopás és meszesedés a fő ok, a kitüremkedés nem egy vészes állapot, akkor nem kezdenek semmit a helyzettel. Hiába a fizikó, a torna, ezen az állapoton nem tudnak segíteni. Egyébként nyilván van különbség reumatológus és reumatológus között. Ezt is megtapasztaltam.
2021. jan. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
nekem is ez a problémám mostanában, esetleg nincs gerincferdülésed? az is rátehet egy lapáttal a fájdalmakra.
2021. jan. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen, gerincferdülésem van.
2021. jan. 29. 15:12
 8/13 anonim ***** válasza:
esetleg nem rándult meg?
2021. jan. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem, nem olyan jellegű fájdalom.

Már hónapok óta tart.

2021. jan. 29. 20:02
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
akkor érdemes megnézetni mi lehet a baj, fontos hogy sokat mozogj, és kevesebbet ülj, figyelj a tartásra mindig.
2021. jan. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!