Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyomorhurut, vagy hasnyálmirig...

Gyomorhurut, vagy hasnyálmirigy-gyulladás? Esetleg mindkettő.

Figyelt kérdés

Van már időpontom laborba, illetve hasi uh-ra.


Tüneteim:közepes erősségű gyomor szúrás, néha a mellkasom is szúr,illetve a hátam, de nagyon enyhén, elviselhető a fájdalom,nem voltam lázas, nem hánytam, néha éves után pici hányingert tapasztaltam,talán 1x puffadtam, viszont a szellentés és a böfögés sűrűn előfordul egy nap.

Étvágyam van, 3 óránként éhes vagyok.

Körülbelül 1 hete kaptam egy erős antibiotikumot és 3 napig híg volt a székletem.

Az antibiotikumtól fáj a hasam, vagy gyulladás van a gyomromban/hasnyálmirigyemben?



2021. febr. 4. 21:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ez lehet a felborult bélflóra is. Hasnyálmirigy nem hiszem. Esetleg nincs epeköved? Az szokott hátba is sugárzó fájdalmat,hányingert okozni.
2021. febr. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Lehetséges. Milyen tünetekkel jár?
2021. febr. 4. 21:42
 3/15 A kérdező kommentje:

"Felhasi, a jobb bordaív alatt jelentkező görcsös (enyhülő, majd erősödő) fájdalom, amely a hátba és a jobb vállba sugározhat."


A bal oldalon fáj, és köldököm két oldalán is éreztem az imént pici szúrásokat

2021. febr. 4. 21:44
 4/15 anonim ***** válasza:
Az akut hasnyálmirigy-gyulladásnak súlyosabb tünetei lennének. Érdemes az epekőnek utánajárni, főleg ha sárgaság is van.
2021. febr. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nincs sárgaság.
2021. febr. 4. 23:06
 6/15 A kérdező kommentje:
2-es típusú cukorbetegségre is gyanakszom. A cukorbetegség okozhat ilyen panaszokat?
2021. febr. 4. 23:09
 7/15 anonim ***** válasza:

A sárgaság először a scleran ("szemfehérje") jelentkezik, ezért ott kell keresni, azelőtt, hogy a bőrön látszódna.

Alapvetően nem tűnnek cukorbetegségre gyanúsnak ezek a tünetek, de sosem lehet tudni.

Ha az antibiotikumszedést követően jelentek meg a tünetek, akkor érdemes lehet probiotikummal próbálkozni.

2021. febr. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Olvastam róla és még is néztem, nem sárga.

Előtte is fájt a gyomrom,csak az antibiotikumtól rosszabb lett. Már nem híg a széklet 2 napja, a probiotikum nem használt.

2021. febr. 4. 23:18
 9/15 anonim ***** válasza:

Ez inkább reflux,vagy fekély.

Cukorbetegségnek nem ez a jele.

2021. febr. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Mi lett végül?
2021. márc. 21. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!