Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van olyan táplálék kiegészítő...

Van olyan táplálék kiegészítő ami elveszi a folytonos éhségérzetet és a fáradtságot/álmosságot?

Figyelt kérdés

2019 decemberében 102 kiló voltam. Folyton fáradt és ingerlékeny. 1 év alatt lefogytam 80 kilóra. Az étkezésemen nem változtattam. Nem tudom hogyan fogytam. Mostanában azt tapasztaltam, hogy folyton éhes vagyok, álmos, viszont aludni nem igazán tudok, nehezen megy az elalvás.

Első sorban nem fogyni szeretnék, hanem visszanyerni az energiámat, és mérsékelni az éhségérzetet.


2021. febr. 5. 11:54
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Figyi, ha nem eszel, ne csodálkozz hogy fáradt vagy. Egyél rendesen és mellé pedig sportoljál, mozogjál. Így fogysz is, és éhes sem leszel. Sőt, talán még jobban is érzed majd magadat:)


AKi nem hajlandó mozogni, az ne csodálkozzon hogy nem tud lefogyni. Ha létezne egy olyan pirula ami a kanapén ülve lefogyaszt, akkor nem lennének kövér emberek a világon.

2021. febr. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mint írta a kérdező, nem változtatott az étrendjén.

Egy labor mindenképpen kéne, lehet pajzsmirigy probléma is.

2021. febr. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Első válaszoló. A túlsúlyom gyógyszerek miatt volt. Hosszú ideig gyógyszerfüggő voltam édesanyám halála után. Az étkezésem úgy gondolom hogy normális. Szakács végzettségem is van, szóval tudom mi az ami jó a szervezetemnek és mi nem. Főként amúgy húst szeretek enni. Nem fogyasztó szert keresek. A kérdésem nem arra vonatkozott, hanem arra mivel mulaszthatom el az éhségérzetet ami folytonos nálam, illetve a fáradtságot. Lehet hogy nem sportolok, ami nem feltétlenül jó dolog, viszont évek óta napi 11 órát dolgozom, mellette házimunkát végzek, begyujtok, fát hordok be, és tanulok. Ünnepek alatt is dolgozom (egy boltban). Minden iskolámat munka mellett végeztem, mivel a családom nem engedhette meg hogy csak a tanulásra koncentráljak. Amúgy a fogyással nincsen gondom. Mivel mint fentebb írtam is egy év alatt 102 kilótól 80-ra fogytam. Nem további fogyást szeretnék, hanem azt, hogy azt érezzem jól vagyok, energikus és nem érzem azt, hogy a reggeli után én még simán megenném ugyan azt a mennyiséget.
2021. febr. 5. 12:43
 4/5 anonim ***** válasza:
Talán valamilyen multivitaminnal próbálkozhatnál.
2021. febr. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A mellékvese kifáradásának tipikus tünete. Folyamatosan termeli a kortizolt (stresszhormon), ami gyulladásokat generál a belekben, amitől viszont újabb kortizollöketet kapsz. A kortizol a melatonin nevű alváshormon antagonistája, ezért nem tudsz aludni, ami viszont újabb stressz, azaz újabb kortizollöket...
2021. febr. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!