Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ilyen köröm körüli bubbal,...

Ilyen köröm körüli bubbal, gyulladással mit kellene kezdenem? Mivel kenjem, kössem be?

Figyelt kérdés
2021. febr. 9. 16:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezzel.
2021. febr. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
2021. febr. 9. 16:22
 3/9 anonim ***** válasza:
Ó jaj, ezt lehet, hogy meg kéne mutatni sebésznek, mert nem piskóta. Valószínűleg már egy tályog van odabent, ezt be kéne metszeni és kitisztítani.
2021. febr. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azt vajon érzéstelenítővel végzik?
2021. febr. 9. 17:31
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem Lidocainnal körben érzéstelenítik. De ilyen gyulladt szövetnél nem biztos, hogy 100%-osan fájdalommentes lesz, erre készülj... bár gondolom most is feszít meg lüktet. Addig, amíg ezzel eljutsz orvoshoz, szerintem ha szárazon jegeled, az adhat kis megkönnyebülést (pl. jégakku törölközőbe csavarva). Még esetleg párakötést lehetne megpróbálni, itt szépen leírja/fotókkal illusztrálja, hogy hogy kell, jó a Betadine kenőcs, ha nem vagy jódérzékeny:

[link]

2021. febr. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Nem fáj, lüktet. Csak ha hozzáérek.

Begböktem a sarkát kinyomkodtam a gennyet....

2021. febr. 9. 19:57
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor mindenképp fertőtlenítsd le valamivel, ha más nem valami alkohollal, ami van otthon (pl. pálinka :D).
2021. febr. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Mi történt kérdező, elmentél orvoshoz?
2021. aug. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Begböktem a sarkát kinyomkodtam a gennyet....

Meggyógyult.

2021. aug. 3. 23:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!