Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyjából, amióta az eszemet...

Nagyjából, amióta az eszemet tudom heti 3-4 alkalommal volt székletem, kivéve amikor menstruáltam mert akkor napi 2 alkalommal. Azonban az elmúlt héten NAPONTA 5-6 alkalommal kell kimennem a mosdóba. Szerintetek ez valami komoly probléma is lehet?

Figyelt kérdés
Fogalmam sincs, hogy ez normális-e. Azt olvastam, hogy a drasztikus változás a székletnél eleve azt jelenti, hogy valami gond van. Valakinél volt hasonló? Lehet, hogy amiatt van hogy igyekszem az étkezésemre figyelni és nem eszek semmi szennyételt - mint gyorskaja.

2021. febr. 9. 17:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha több, mint háromszor van valakinek széklete egy nap azt hasmenésnek nevezzük. Okozhatja ételmérgezés, vagy egyéb táplálkozásbeli tényezők, ha nem sikerül az életmódban, étkezésben megtalálni az okát és nem múlik el, akkor mindenképp érdemes felkeresni a problémával egy orvost. Az, hogy nem eszel "szenny" ételeket nem túl informatív a kérdés szempontjából, hiszen ez részben szubjektív, illetve nem tudjuk meg a leírásból, hogy pontosan mit fogyasztasz. A nagyobb mennyiségű rostbevitel egyébként okozhat lazább székletet, akár hasmenést is.
2021. febr. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Tartsd vissza, aztán este egyben kipakolod.
2021. febr. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ez sok dologtol lehet, pl.laktozerzekenyseg, liszterzekenyseg, IBS, vagy kicsit komolyabb,pl colitis ulcerosa, crohn betegseg. Egy verkep lehet nem artana. Mas tuneted nincs? Hasfajas, laz, ver?
2021. febr. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!