Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha megkapom a második oltást,...

Ha megkapom a második oltást, akkor utána tulajdonképpen mindenféle védőfelszerelés nélkül is relatíve kevés eséllyel fertőződnék meg?

Figyelt kérdés
Elméleti kérdés, tudom hogy vannak már mutációk de elvileg a pfizer vakcinája hatásos ellenük. Ha most megint covidosokkal kellene foglalkoznom, tulajdonképpen elég lenne a sima maszk és ~5% lenne az esélye hogy elkapjam a betegséget? (Tudom ha el is kapom, akkor kb meg se fogom érezni)

2021. febr. 13. 12:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Terjesztheted a vírust. Csak te nem leszel beteg.
2021. febr. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
A legújabb kutatások szerint a brazil mutáns, a kenti mutáns, a manchesteeri mutáns, és a britoli mutáns vírus ellen a mostani vakcinák hatástalanok. De már közölték a vakcinagyártól, hogy elkezdték a harmadik dózisú vakcina gyártását. Ennyit az oltásokról. (Angliában élek, a bbc rádió állandóan erről beszél) nagyjából már senki nem hisz benne. Az angoloknak, és a kint élőknek a t*kük televan már az egész kamuból.
2021. febr. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves 1.es az izreal eredmények azt mutatják, hogy az oltottaknál a félső légutaknál nem lett annyi kórokozó hogy az illető fertőzni tudjon...

Sajnálom hogy a terjetHET-et az újságírók és a köznép 100%ig terjesztőnek gondolja... Értelemszerűen nagy beoltottság előtt nem mondhatták hogy nem terjesztenek, mert fix dolgokat nem lehet így kijelenteni.

Úgyhogy emiatt nem is aggódnék, főleg hogyha covid osztályon mindenki pos😄

Itt inkább az lett volna a kérdés, hogy akkor mellőzhető-e az a mennyiségű szennyezés (többréteg ruha, szemüveg, pajzs, kesztyűk) azoknál akik be vannak oltva. És leginkább itthonra gondoltam, ahol még főleg az első típusú brit mutáns van, ami ellen védenek az rns vakcinák.

2021. febr. 13. 13:43
 4/5 anonim ***** válasza:
26%
3: Elsô vagyok,köszönöm a privátot, amire azóta sem válaszoltál. Egy dolog, amit a napilapok írnak, a valóság meg más..... Egyik mikrobiológia, másik politika. Utóbbit lecarom, hogy finom legyek.
2021. febr. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az lenne a célja az oltásnak, igen, illetve ahogy írtad is ha mégis elkapja valaki gyenge lefolyású legyen a fertőzés, meg se érezze.
2021. febr. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!