Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy hívják ezt az alvás...

Hogy hívják ezt az alvás előtti izommozgásos állapotot?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem magamon, hogy elalvás előtti fázisban néha tudom mozgatni az izmaimat az agyammal, de indirekt módon. Tehát pl. nem szándékosan megszorítom a lábizmomat, hanem arra gondolok (vagy álmodom? A kettő között valahol, mert még tudatomnál vagyok, de már álomszerű képeket látok), szóval arra gondolok, hogy előttem van egy nagy árok, amit át kell ugranom és erre összerándul az az izmom, amelyikkel ugranom kellene, tulajdonképpen magától. De annak még tudatában vagyok, hogy az általam előidézett képsorok miatt adta ki az agyam az izom-összehúzó parancsot, nem az én akaratom húzta össze és konkrétan érzem is az izom-összehúzódást...


Tehát ez nem megy mindig, szóval nem tudom mindig mozgatni, pont el kell kapni azt a szűk mezsgyét, ami az ébrenlét és elalvás között van, csak akkor sikerül.


Remélem, sikerült leírnom az érzést, ha nem, kérdezzetek. De amúgy nagyon érdekes jelenség, nem tudom, másnak volt-e már ilyen, bár szerintem biztosan...



#álom #tudatalatti #izommozgás
2021. febr. 19. 21:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Hypnic jerk
2021. febr. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nyugtalan láb szindróma.
2021. febr. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A nyugtalan lab mas, az ha jol olvasom egy kellemetlen erzes, ami arra osztonoz, hogy megmozditsd a labad. Nem pont elalvaskor jelentkezik, hanem meg ebren.


Ez szerint a hypnick jerk, mint amikor azt almodod hirtelen, hogy esel:


[link]

2021. febr. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!