Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy 600Ml-es Bomba energiaital...

Egy 600Ml-es Bomba energiaitalt hogyan kell meginni? lesz tőle bajunk ha ekb 1 óra altt isszuk meg? Az ilyen energia italokat, hogyan kell elfogyasztani egyszerr vagy több napig

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést azért teszem fel mert kibontottam egy bombát kb megittam a felét majd 1 óra mulva megint elkezdtem inni és a családom azt mondja, hogy ezt az energiaitalt több napig kell fogyasztani. Szerintetek ez így van? a megoldása az lett, hogy kiöntötte az energiaitalt én meg néztem, hogy most mi van

20/F



2021. febr. 20. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Alapból nem kéne ilyet inni - persze én is szoktam -, de 600 ml azért egy napra szerintem is sok. Mondjuk 2 napra beosztva nálam belefér, időnként.
2021. febr. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 savanyújóska ***** válasza:
100%

Leginkább sehogy nem kéne, de hát emberek vagyunk, én is két napja gyűrtem le egy monstert... Most nem belemenve, hogy az egyéb adalékok mennyire tesznek jót, pusztán a koffeinre koncentrálva, a Bombában 15mg/100ml van, ez kevesebb, mint a fele az átlagnak (normál Hell 32mg/ml, hell strong 38mg/ml). Egy presszókávé jó közelítéssel 90mg koffeint tartalmaz, ez alapján egy Bombában egy kávényi koffein van. Arra, hogy mennyi koffeint ihatsz, annyi adat van, amennyit szeretnél, és egyénfüggő is, én 4mg/testsúlykilogrammos adatot találtam, ez alapján én 4 kávét ihatok meg maximum egy nap. Fontos, hogy ez kb. mennyiség, tapasztalati úton, hosszú távon ha 2-nél többet iszom az egyrészt elvonási tüneteket okoz, és a bioritmusomat is tönkrevágja, szóval szerintem a napi 1-3 eszpresszó (vagy ekvivalens kávémennyiség az ildomos, korrigálva a személyes érzékenységeddel.


Szóval összefoglalva, kb. 3-4-et jó eséllyel megihatsz egy nap, de a benne lévő cukor és egyéb anyagok miatt jó eséllyel inkább rossz élmény lesz (szívdobogás, remegés,etc.). Ha egyébként nem kávézol, akkor szerintem az eredetileg tervezett ket részre osztva egy nap alatt jó beosztás lehet. Ha nagyon panaszkodnak miatta, keress egy olyat, amelyik kis dobozos, és akkor azt is szét tudod bontani, koffein ugyanannyi lesz benne, de nem kell elmagyaráznod, miért iszol meg belőle több, mint fél litert.

2021. febr. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 savanyújóska ***** válasza:
100%
Illetve hosszú távon tényleg jobb, ha csak elvétve fogyasztod, kb. olyan, mintha kólát innál, csak több koffeinnel, nem annyira tesz jót a szervezetednek.
2021. febr. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát igen! teljesen igazad van. Én mondjuk havi 3-4 et szoktam inni azaz durvan minden héten 1 bombat vagy hellt
2021. febr. 20. 23:07
 5/7 savanyújóska ***** válasza:
Egyébként ha meg bírod inni cukor nélkül, akkor a kávé jobb választás, amúgy meg azért heti 1 az még bőven nem ipari mennyiség.
2021. febr. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mikor gyárban dolgoztam volt olyan időszak, hogy éjszakás után reggelihez megittam egy 6 deciset aztán lefeküdtem aludni... Mennyi lehetett - 10-15p max, úgy aludtam, mint a bomba, csak az íze miatt ittam.

El nem tudom képzelni, hogy bárki is több napig iszik egyet!

2021. febr. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Plants válasza:
100%

Semmi extra :/

Kutyámmal 1nap alatt 2x ennyit megiszunk....

2021. febr. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!