Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyit ér egy egészségügyis...

Mennyit ér egy egészségügyis szakgimi, ha orvosira akarok menni?

Figyelt kérdés

2021. febr. 22. 17:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Ha tudsz majd a későbbiekben emelt biológia és kémia/fizika érettségit tenni,akkor jó lesz.
2021. febr. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Az orvosra emelt biológia és kémia vagy fizika érettségi kell. Szerintem egy erős gimnáziummal jobban jártál volna
2021. febr. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%
A biológia emeltet egyszerűbben megcsinálod, ha egy jó suliról van szó. A kémia szerintem erősebb gimnáziumokban, de azt mindkét esetben sulin kívül is tanulnod kellene. Fizika emelt nem ajánlatos orvosihoz, mert a kémia sokkal fontosabb.
2021. febr. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
60%

Biológia-kémia tagozaton mindenképp erősebb a kémia.

Kérdező,a biológia és a kémia nagyon fontosak lesznek majd az orvosin.

Ennek tükrébe ezekből érettségizni is kell majd (vagy kémia helyett fizikából).

Ha ezt a két emeltet nem tudod majd teljesíteni-most lehet hogy savanyú leszek-akkor nem lesz jó.

De ha szorgalmas vagy és tanaulod is ezeket 1000-rel,akkor ez is megteszi.

2021. febr. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%

Miért, el akarod adni?😁 Nem fedezi a továbbtanulást.

Viccet félretéve, szerintem is a bioszra hajts rá.

2021. febr. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
27%
Semennyit. Az ilyen szakgimik azoknak jók, akik ápolók akarnak lenni, orvosnak erős reál gimi való jó nyelvoktatással.
2021. febr. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
40%

Látom, itt mindenki az egyetemre való bejutásra fókuszál, igen, fontos a kémia és biológia.

Az egyetemi évek alatt sokat profitálsz majd abból, hogy középszinten már tanultál anatómiát, kórtant,belgyógyaszatot. Egyáltalán nem mindegy, hogy ezeket nulláról kezdi valaki, vagy van egy jó alaptudása. Ráadásul a latin kifejezéseket is már tudod.

2021. febr. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%

"Az egyetemi évek alatt sokat profitálsz majd abból, hogy középszinten már tanultál anatómiát, kórtant,belgyógyaszatot."


Ez a hét vicce. Milyen anatómiát meg belgyógyászatot tanítanak egy szakközépben, valami agyonbutított sz.rt. Orvos vagyok, ezerszer többet profitál a kérdező a bioszból és a kémiából. Ráadásul első két évben ahol legnagyobb a bukási arány biosz van, biokémia, kémia, fizika, élettan meg anat. És feltételezem, hogy a thalamus magjait szakközépben nem oktatják...

2021. febr. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
68%
Minden normális ember azt ajánlaná egy leendő orvostanhallgatónak, hogy ne kezdjen készülni idő előtt. Az orvosi rohadt nehéz lesz, nem lesz időd másra, csak a tanulásra, akkor majd lesz időd megtanulni a dolgokat.
2021. febr. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
47%

7-es!

Igen, első körben kerüljön be a kérdező az egyetemre. De ha már itt tartunk: még egy egészségtudományi karon oktatott anatómia sincs köszönőviszonyban sem az orvosiéval, nemhogy egy szakgimnáziumé. Ezt én, aki ETK-n kezdtem, majd utána felvételiztem orvosira, nagyon magabiztosan ki merem jelenteni. Olyan tárgyakból szórták a népet, amely tárgyunk ETK-n egyáltalán nem is volt (vagy csak érintőlegesen)- molekuláris sejtbiológia, biokémia, hogy csak 2 példát említsek. De éppenséggel azzal a néhány anatómia kifejezéssel is kitörölhettem a fenekemet, állítom, hogy csak néhány óra tanulást "spórolt" meg nekem az előzetes tudás. És még mindig egy főiskolai szintű egészségügyi szakról beszélgetünk, nem egy középiskolairól. A legtöbb, amit a kérdező profitálni tudna egy ilyen iskolából az a szemlélet, az egészségügyi hozzáállás, illetve segít neki eldönteni, hogy tényleg ezzel akar-e foglalkozni vagy sem. Ha kap rendes felkészítést a felvételihez, akkor esetleg van értelme, máskülönben csak a bejutását nehezíti. Az idegen nyelvismeret pedig nagyon fontos, számos tárgyunkhoz nem is volt elérhető magyar szakirodalom, sokszor maguk az előadások anyagai is angol nyelven voltak, de még a szakdolgozatomhoz is 90 %-ban idegen nyelvű forrásokat dolgoztam fel, csak úgy, mint az évfolyam döntő többsége. Amennyiben a szakgimnázium nem ad megfelelő nyelvi oktatást, úgy már amiatt sem érdemes azt választani.

2021. febr. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!