Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kiskorunkban miért nem okoztak...

Kiskorunkban miért nem okoztak mellékhatásokat az oltások?

Figyelt kérdés
Anno mindig legyengített vírust tartalazó oltásokat kaptunk, de egyiktől sem volt rosszullét stb. Most meg olvasom, hogy az emberek rosszul lesznek a korona oltások után. Úgy értem gyengeség stb. Anno ezek sem voltak oltások után. Azt mondják, az immunrendszer így jelzi hogy dolgozik. Nem igazán értem, hiszen ahogy mondtam anno csak legyengített vírust tartalmazó oltásokat kaptunk, és nem volt utána semmilyen kellemetlenség sem, mégis életre szóló immunitást kaptunk.
2021. febr. 24. 09:01
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
94%
Hogyne lett volna, csomó baba lázas lesz az oltások után.
2021. febr. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
36%
Mert, amiket gyerekként kaptunk több év, vagy évtized alatt fejlesztették ki. Ez a mostani egy összecsapott sz..r, aminek több a kártékony hatása, mint a haszna.
2021. febr. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
91%
Vagy pl amit elsőben kaptunk a suliban, 2 hétig alig bírtuk felemelni a karunkat tőle.
2021. febr. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Okoznak azok is. Amire így visszaemlékszem gyerekként: az egyiknél izom- és végtagfájdalom, mozdízani se tudtuk a karunkat (ez most is van). Kisgyerekként hőemelkedés és láz (ez most is van).

Sőt, nem tudom, melyik oltást kapjuk 6-7-8 évesen - talán másodikban, de nem vagyok benne biztos -, de én arra olyan rosszul reagáltam, hogy 32-33 fokra esett le a testhőm utána, úgy hívták fel anyámat a suliból, hogy baj van.


Szóval ezek tényleg normális reakciók, csak hajlamosak az emberek elfelejteni.

Ami jelen esetben neccesebb, azok a hosszú távú mellékhatások, amiről viszont semmit nem tudunk, hogy vannak e.

2021. febr. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Okoztak, a kisbabák utána lázasak szoktak lenni, gyulladt marad a karuk. Nem mindenkinek persze és nem miden oltás után.
2021. febr. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Valami ellen eletreszolo vedettseg alakul ki valami ellen nem, pl. influenza. Ez nem csak az oltason mulik, hanem a viruson.
2021. febr. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Nem tudom mennyi idősek vagytok, én 39 éves vagyok, és a korosztályom anno mindig legyengítettett kapott, és senkinek sem lett utána semmilyen kellemetlensége sem. Enyhe sem. Láz, gyengeség stb sem volt. A csecsemők sem lettek lázasak sem.
2021. febr. 24. 09:14
 8/27 A kérdező kommentje:
6-os igen, az influenza is jó példa erre. Influ elleni oltás nem volt, de ennyi influenzás sem volt.
2021. febr. 24. 09:15
 9/27 anonim ***** válasza:
88%

Én is 39 éves vagyok, az öcsém huszonéves, a gyerekeim 10 körül, és mindhárom korosztályban szinte rutinszerűen javasolták a gyerekorvosok a lázcsillapítást a babakori oltások után.

És a karfájós 7 éves oltás is megvolt mindenkinek.

Nem, nincs igazad.

2021. febr. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
89%
Elfelejtetted. Ennyi. Akkor is volt, te pont az életkorod miatt nem emlékszel.
2021. febr. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!