Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a teendő emetofóbia esetén?...

Mi a teendő emetofóbia esetén? Egyáltalán lehetséges így az orvosi?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, orvosnak készülök, még a középsulim is biosz szakos, hogy onnan könnyen tovább lehessen menni orvosira. Azonban emetofóbiám van... már attól, ha valaki túl sokat köhög, csuklik, rosszul érzi magát, már akkor egy kellemetlen érzés fog el, próbálom elküldeni a környezetemből az illetőt, ha nem megy, akkor én megyek el. De orvosként naponta kell ezzel találkoznom... Valami ötlet? Pszichológushoz nem mehetek, szüleim szerint csak tettetem, és csak túlaggódom a dolgot... De én tudom, hogy nem. Mindenki azt mondja, hogy nem kellene félnem, mert nem fáj. Hát, lehet, hogy nem, de a maró érzés a gyomorszájtól egészen az orromig, a szag, illetve a kontrollálhatatlanság számomra igenis kellemetlen tényező, még a hangját sem bírom. Pár hónapja egy kislány majdnem lehányta a cipőmet, ott is inkább elsétáltam, hátat fordítottam és elkezdtem olvasni egy újságot. A kislány elméletileg fertőzött volt, ezért az anyja kivitte az épületből. A takarítók meg kb. fél óra múlva jöttek csak... Na, attól a ponttól kezdve az emetofóbiám csak erősödött... és mostmár kezdem unni, mert jövőre nem lesz sétagalopp a középsuli, nem kevés hányással kapcsolatos dologban lesz részem.

Elnézést, hogy ilyen hosszúra sikeredett a kérdésem...


2010. aug. 17. 19:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
szerintem így nem kéne az orvosi pályán gondolkodni.
2010. aug. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
3 év alatt még kigyógyulhatsz
2010. aug. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
de én csak orvosira szeretnék menni, semmi másra. Már kicsiként is az egészségügy érdekelt, orvososdit játszottam, ilyenek. 6. osztályban 8-os bioszanyagot tanultam az emberi testről. Minden régi tanárom szerint orvosnak kellene mennem... és én is ezt érzem. Segíteni akarok másoknak, a beteg embereknek, hogy szebb életük legyen.
2010. aug. 17. 19:17
 4/20 anonim válasza:
100%
Szerintem ez ne tartson vissza az orvositól, lehetsz olyan orvos is, aki nem ilyen betegekkel foglalkozik (bőrgyógyász, szemorvos stb).
2010. aug. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
ez igaz, de rezidensként és általános orvosként, még az orvosi elején, mindenképp fogok ilyenekkel találkozni... azért köszi, felpontozlak :)
2010. aug. 17. 19:31
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon jól tudom milyen érzés az, mikor vki tudja, az orvosi az egyetlen dolog, amit szívvel lélekkel tudna csinálni. De ha tényleg ez az álmod, valahogy muszáj megbirkóznod a félelmeddel. Ha orvos leszel, és előtted lesz rosszul vki, nem fordíthatsz neki hátat. Igaz, vannak olyan területek, ahol nem nagyon találkozik az ember hányással, de odáig is el kell jutni.

És egy orvos az utcán is meg a közértben is orvos. Ha ott lesz rosszul vki, ott kell segítened.


Azt tanácsolom, hogy -akár a szüleid tudta nélkül- keress fel egy pszichológust. Úgy tudom a kórházakban is vannak olyanok, akikhez ingyen lehet fordulni.


Remélem sikerül legyőznöd a fóbiád, és teljesülhet az álmod:)

2010. aug. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
köszönöm, ez jól esett :) Most, hogy így mondtad... rájöttem, hogy interneten is vannak pszichológusok, akik ingyen segítenek megoldani a gondjainkat. Felkeresek egyet, hátha tudna nekem segíteni :) Nagyon köszönöm!
2010. aug. 17. 19:48
 8/20 anonim ***** válasza:
volt már pasid/csajod? ha igen, beképzeled, ha nem, akkor valószínűleg ronda vagy xD (csakvicc) ... de szerintem csak beképzeled amúgy meg túl sok orvosi rovatot olvasol, de mégsem eleget, az emetofóbiában szenvedők nem érzik a hányinger tüneteit, hanem inkább csak félnek tőle ;) amúgy pszichiáter tudna segíteni emetobián.
2010. aug. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
emetofóbián*
2010. aug. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
őőő nos nem tudom, te mit olvastál, de én nem érzek tüneteket. De rettentően félek attól, hogy megtörténik.
2010. aug. 17. 20:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!