Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan és miért válik valakibő...

Hogyan és miért válik valakiből gyógyszerfüggő, illetve ha van, akkor milyen káros hatással lehet küllemre?

Figyelt kérdés
Egy történetbe szeretnék egy karaktert akit idővel megront ez a rossz szokása.
2021. febr. 24. 23:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen gyógyszer?
2021. febr. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Teljesen mindegy igazából, csak külsőleg is látszódjon
2021. febr. 24. 23:43
 3/9 anonim ***** válasza:

Az erős nyugtatókra lehet könnyen rászokni. Néhány éve volt egy lakótársam aki napi 10-15 szem Xanaxot szedett hónapokon keresztül, mivel régebben drogfüggő volt, így könnyen rá tudott szokni. A háziorvosa írt fel neki szorongásra és depresszióra de teljesen túlzásba vitte a szedését. Szinte teljesen zombivá alakult a srác a nyugtató miatt amíg le nem szokott róla.


Meg ugye az opiát tartalmú fájdalomcsillapítókra is könnyen rá lehet szokni (pl. Oxytocin), mert nagyobb dózisban hasonló hatása van mint a heroinnak (nyugalom, eufória).

2021. febr. 25. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3

Szerintem az oxikodon akart lenni. :P

2021. febr. 25. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, Oxycontin helyett Oxytocin-t írtam. Aminek a hatóanyaga Oxikodon :)
2021. febr. 25. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A függés gyógyszerek esetén nem mindig nyilvánvaló. Pl. nyugtatónál az elvonási tünet megegyezik a szorongás tüneteivel, ezért betegnek hiszi magát az illető és elhiszi, hogy szüksége van a gyógyszerre. Közben pedig a rosszulléte maga az elvonási tünet, ami azért enyhül a gyógyszer bevétele után, mert elvonási tünet és nem azért, mert az illetőnek segít az a gyógyszer. A függőség nem azt jelenti, hogy kívánja, mint a kólát, hanem hogy rosszul van fizikailag nélküle. Cigizők szokták mondani, hogy muszáj rágyújtaniuk, mert nélküle olyan idegesek. Meggyőződésem, hogy az nem idegesség, hanem elvonási tünet, ami azért múlik el a cigitől, mert elvonáskor jelentkezik. Tehát a megoldás a szer teljes elhagyása lenne, de ezt nem tudják, mert azt hiszik, hogy ők idegesek, ők szoronganak, ezért szükségük van az adott szerre. Ha valakiben tudatosul, hogy a rosszullétei, a betegsége elvonási tünet, akkor ki tud törni ebből az egészből.
2021. febr. 25. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6

Szerintem egy dohányos sem azért szívja a cigit, mert ideges, hanem mert függő. Nem találkoztam még olyan dohányossal, aki ezt ne tudta volna. (láncdohányos vagyok)

2021. febr. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7-es, persze hogy függő, ettől függetlenül az idegesség maga nem idegesség, hanem elvonási tünet, de ezt az az illető biztos nem tudta, aki nekem megmagyarázta, hogy azért kell rágyújtania, mert nélküle annyira ideges. Talán érted, mi a gond. El sem jut odáig agyban, hogyha nem gyújtana rá többé, akkor az idegessége is elmúlna. Azt gondolja, hogy ő ideges, emiatt rá kell gyújtania. Amit idegességnek érez, az az elvonási tünet része. De nem érti. Hidd el, sokan nem értik ezt, hogy az idegességük magától a cigitől van. Ettől még persze tudják, hogy függők, de nem áll össze a fejükben, hogy leszokás nélkül is jelentkeznek elvonái tünetek, pont azért kell rágyújtani újra meg újra. Ha összeállna a fejükben, nem hinnék magukat idegesnek, hanem azt mondanák, hogy oké, idegesnek érzem magam, de ez nem idegesség, hanem elvonási tünetem van, mert már X órája nem gyújtottam rá, tehát egyetlen megoldás az, ha többé nem gyújtok rá és akkor nem is lesz többé elvonási tünetem=nem leszek többé ideges a nagy büdös semmi miatt.:D

Nem tudom, érthető-e, amit mondani akarok.

2021. febr. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8

Én értem, csak szerintem az az illető idióta, hogy nem ismeri el a függőségét. :D

2021. febr. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!