Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet ez a dudor a hátamon?...

Mi lehet ez a dudor a hátamon? Biztos nem pattanás és nem anyajegy

Figyelt kérdés

[link]


A képen talan egy nagy anyajegynek tűnik. De régebben nem volt ott, legalábbis nem emlékszem rá.. Nagyon kemény. Fájni nem fáj, néha viszket



2021. febr. 26. 13:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Őszintén, engem egy kialakulóban lévő pattanásra emlékeztet, mióta van ott?
2021. febr. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Passz. Hetekkel ezelött vettem észre.
2021. febr. 26. 13:25
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért kérdeztem mert a hátamon lévő pattanások nekem is ilyenek szoktak lenni, kemények is tapintásra és csak később alakulnak ki normálisan (tehát megfehérednek stb). Sztem nem gáz, de ha zavar, keress fel egy orvost vagy bőrgyógyászt :)
2021. febr. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez ilyen "besült" pattanás lehet, ahogy látom a képeden.
2021. febr. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Besült?
2021. febr. 26. 17:20
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha nem érted a besült szót, akkor legyen beszáradt.

Nem tudott kiürülni, mert a teteje nem fakadt ki, így a bőr megvastagodott rajta és beszáradt, szóval megmaradt az utókornak :D

A sebész megnyitja, és egy perc alatt kitisztítja.

2021. márc. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
De akkor mégcsúnyább heg marad utána
2021. márc. 9. 16:51
 8/13 anonim ***** válasza:

Egy rendes vágás után egy hajszálvékony vonal marad semmi más.

Arról nem is beszélve, hogy ha nem vágják ki, később bármikor növekedhet, sőt begyulladhat. Nekem a nyakamon volt egy ilyen kb. 10 éve. Ha hozzáért a pulóver nyaka vagy a törülköző a csillagokat láttam. Amikor kivágták, három öltéssel kellett összefogni. Egy napig volt benne egy dréncső, aztán kivették, leragasztották és kész. Két hét alatt felszívódott a "fonál" kb egy hónap múlva nyoma sem volt.

2021. márc. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Keloidra hajlamos a bőröm, egyszer egy anyajegyet leszedtek és egy 5x akkora dudor maradt a helyén..

Vagy ennél ha kiszedik, össze kell varrni?

2021. márc. 9. 17:33
 10/13 anonim ***** válasza:

Azt akkor látja a sebész, amikor megnyitja, hogy mennyire mélyen van a töve.(feltéve ha olyan típusú, mint az enyém volt) A barátomnak a hasán volt egy ilyesmi -vagy teljesen más?- mindig beleakadt a nadrág széle és felsértette. Nála nem vágtak semmit, csak a kidudorodó részt szedték le lézerrel. Az meg vagy 5 perc volt, még vágni sem kellett.


Csak így tudom elmondani, ne várj tőlem szakkifejezéseket :)

2021. márc. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!