Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi tevo legyek mit csinaljak?

Mi tevo legyek mit csinaljak?

Figyelt kérdés
2 evvel ezelott tortent.Kellett reszt vennem egy kotelezo orvosi vedonoi vizsgalaton.Beleptem az ajton megmertek hany cm vagyok sulyomat.Ezutan kovetkezett a vernyomas meres eloszor nem mutatott erteket ujra kellett merni es azt mondtak magas a pulzusom. Utana kaptam egy papirt ra irva azt rendszeres pulzus meres.Elvettem nem egeszen ertetem akkor amugy azt irtak ra 129 a BPM oke.Rá egy hetre meg egy orvosi vizsgalaton kellet reszt vennem ismet. Ott a szivunket hallgatak meg.Nkm nem mondtak semmit csak a vedono es az orvos kommunikult egymassal. Viszont a bokenno az volt hogy en ellote futottam igy leultetek addig valaki mast vizsgaltak es en kovetkeztem meg hallgatak es annyit mondtak nkm hogy lht futas miatt de lht szivritmuszavar. Na ezt a szot akkor hallotam eloszor ezt kesobb utana is neztem. nem volt mas tunetem csak a magas pulzus nem foglalkoztam annyira vele. De kesobb rosszabb lett. ez kb 1 eve volt. este aludtam es elkezdett dobogni erosen a szivem fulemben ereztem a ritmust. Megijedtem de utana neha ritkabb volt neha gyakori valtozo. Es most par honappal ezelott olyan tuneteket eszleltem mint pl faradtsag , kimerultseg sokszor delutan aludtam.Raadasul piros kezfejem volt . Egyik kezem hideg masik meleg.Most par hettel ezelott megint volt orvosi vizsgalat de ott a noi dolgokat is megneztek de ugyan ugy pulzus vernyomas stbt eloszor.Pulzusomat amikor neztek ereztem karomba szapora pulzust.Pulzusom: 145 Bpm mutatott.Annyit mondtott hogy magas a pulzus nagyon es ez nem jo.Szeretlensegemre meg el is szinezodott piros lilasra kezem ott es azt mondta lht hideg allergia de nem tudom.Megint egy hetre orvosi vizsgalat meghallgatak szivemet. Orvosno csak annyit mondott hogy vegyem le a polom persze utana volt meg nogyogyaszati vizsgalat. Az volt az erdekesseg hogy meg azt se mondta lelegezzek be es ki. Gondolom en hogy mar beallt nalam ez es ez organikus zorej. Tehat nm lht semmit mar csinalni ezert nm kuld utal be korhazba. Utalom ha az orvosok nm mondannak semmit. Csak ha te kerdezzel valamit.Szuleimnek probaltam mondani de annyit mondtak stressz miatt mert egy ketszer mondtam hogy erzem a szivem na mindegy. Viszont a jobb kezem nagyon hideg kb fel napja most nem tudom miert. Remelem minden kiderul valamikor. Remelem nem baj hogy ilyen hosszura sikeredett..

2021. febr. 26. 19:16
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
??????????
2021. febr. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem az orvos elküldött volna kardiológushoz, ha komolynak gondolja a problémát. Lehet, hogy csak a stressz okozza. Most már mindenképpen rátesz az is, hogy méréskor már előre izgulsz.

Viszont, mivel a szívedre még hosszú ideig szükséged lesz, azt ajánlom, menj el kardiológushoz, akinek pont ez a szakterülete, és vizsgáltasd ki magad rendesen. Vagy megnyugtat, hogy nincs baj, vagy, ha esetleg talál valamit, el lehet kezdeni kezelni.

(A ki- és belégzés egyébként a tüdő meghallgatásához kell, nem a szívéhez. Jobb kezes vagy? Gyakran hidegebb az a kéz, amit elsősorban használsz, mert a másik sokszor "el van dugva", melegebb környezetben tartod, mint a másikat, ami "kinn van a levegőn", szabadon van, hideg dolgokat fogsz meg vele - ezt nem tudom másképp leírni, de gyakran tapasztaltam én is.)

Kérj egy időpontot kardiológusoz, vagy menj el magánklinikára, ha megteheted, mert oda hamarabb van időpont. Mivel idegesít ez a probléma, jobb minél hamarabb rövidre zárni.

2021. febr. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Istenem... Kérdező egy iskolaorvosi vizsgálaton futószalagon megy a rendelés. Ha valami problémád van, elmész a háziorvosodhoz elregéled a panaszaid és még kérdezni is tudsz... Jé probléma megoldva.
2021. febr. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Ne haragudj, de nincs benned semmi együttérzés? Ugyanezt megírhattad volna anélkül is, hogy kigúnyolod őt. Akkor még hasznos is lett volna a hozzászólás.
2021. febr. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mihez is kellene az együttérzésem? A hisztihez? Tizenéves már kritizálja az orvost, de mellette teljesen életképtelen.


Egyébként kell egy EKG, megy esetleg egy kardiológiai kivizsgálás, utána meg egy gyermekpszichiáter.

2021. febr. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A pszichiáter neked kell. Ő csak jóhiszeműen tanácsot kért egy olyan fórumon, ami elvileg ilyesmire lett kitalálva. Semmi túlzás nem volt a kérdésében. És különösen a mostani időkben nem is olyan egyszerű eljutni az orvoshoz, sőt, nem is tanácsos, csak ha muszáj - ami külön is indokolja, hogy itt kérdez. Ez nem hiszti. Ellenben te szándékosan voltál rosszindulatú.
2021. febr. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nőgyógyászati vizsgálat tuti hogy nincs általános kivizsgáláson!


Valamit kamuzik a kérdező!

2021. febr. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nyugodtan lehet orvoshoz menni. A rendelők 95 százalékban nyitva vannak, és egy tizenéves nyugodtan mehet, nem egy 90 éves néniről van szó.


És de, kritizálta az orvost az én kommentem hangvétele ezért lett olyan amilyen.

2021. febr. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hetes nagy eséllyel iskolaorvos áttapintotta az emlőjét. Oszt ennyi.
2021. febr. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9: ja vagy úgy.... :)))
2021. febr. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!