Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit élhetnek át szegény...

Szunyo37 kérdése:

Mit élhetnek át szegény egészségügyi dolgozók most?

Figyelt kérdés
Eddig is tiszteltem, és becsültem őket, mert láttam anno, hogy a Szabolcs utcai kórházba mi mindent megtettek a betegekért.Sőt saját magam is megtapasztaltam. De a mai helyzetben, valami elképesztő az a fizikai, lelki teher, ami rájuk nehezedik. Szó szerint a halál szaga csapja meg őket. Ha bármelyikük is itt van ezen az oldalon, akkor itt kibeszélheti magából azt a nagy lelki tehert. Nagyon szeretnék segíteni rajtuk is, de sajnos nekem erre nincs meg a megfelelő képesítésem, se anyagi hátterem. Bárcsak volna.
2021. febr. 27. 16:32
A kérdező szavazást indított:
Egyetértesz?
Nem osztod a véleményem?
16 szavazat
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Mondok értük egy imát.

Mi Atyánk, aki a mennyekben vagy, szenteltessék meg a Te neved,

jöjjön el a Te országod,

legyen meg a Te akaratod,

amint a mennyben, úgy a földön is.

Mindennapi kenyerünket

add meg nekünk ma,

és bocsásd meg vétkeinket,

miképpen mi is megbocsátunk

az ellenünk vétkezőknek,

és ne vigy minket kísértésbe,

de szabadíts meg a gonosztól,

mert tied

az ország, a hatalom és a dicsőség

mindörökké. Ámen.

2021. febr. 27. 16:51
 2/11 anonim ***** válasza:
Cinikus vagy. Elmegyek innen Ausztiàba.
2021. febr. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Kösz.

A halál szaga nem csap meg, mert 4 hónapja nem érzek szagokat(kösz, korona!).

2021. febr. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mért is vagyok az? Ausztriába se külömbb a helyzet. Ott is erejükön fellül teljesítenek.
2021. febr. 27. 17:04
 5/11 anonim ***** válasza:
Ausztriában van pénz. Nem csak a dolgozóknak, hanem a rendszernek is van pénze. Mondjuk olyan apróságokra, mint pl. MR gépek...
2021. febr. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
ebben igazad van, demost itt van rájuk szükség, és becsülendő az, hogy nem a pénzt teszik előtérbe a hivatásuk helyett. Radásul a mostani helyzetbe nem hinném, hogy mehetnek. Valamint nem vannak, akik nem is tudnának kimenni. Tehát azokat, akik nap mint nap ott állnak, és kimerűltségig teszik a dolgukat, azokat tisztelem, becsülöm. Szószoros értelembe hősök.
2021. febr. 27. 17:16
 7/11 anonim ***** válasza:
62%
Akkor itt leszek öngyilkos. Majd az àllam felneveli
2021. febr. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy ílyen borulátó vagy. Remélem Ausztriába megtalálod a szerencsédet. Nem lesz lelki ismeret furdalásod, és boldog leszel odakint.
2021. febr. 27. 17:20
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mit érzek? Fáradságot, kilátástalanságot. Itt van mellettem az új szerződés, hétfőig le kell adni, vagy megszűnik a jogviszonyom. Most éppen abban a fázisban vagyok, hogy nem írom alá, nem szeretnék többet az eü-ben dolgozni. Délután azon voltam, hogy aláírom, mert erre tettem fel az életem. Plusz mi lesz a kollégákkal, akiknek ezt a rohamot bírni kell. Ha én nem írok alá, akkor nekik lesz többletmunka. Jó, hogy ez az új szerződés elvonja egy kicsit a figyelmet a Covidról. Hogy milyen a Covid? Az a legnagyobb baj vele, hogy kiszámíthatatlan minden percben. Jön a mentő, jó állapotú beteg kicsit köhög, lázas. 2 óra múlva gépen van, másnap halott. Búcsú nincs, a családot telefonon értesítjük. És akkor ha van 5 percem, ránézek a Facebookra. Ott a sok oltásellenes, politikai vitázó, önkéntes infektológus. Fiatalok lázadnak, hogy nincs nyitva semmi. De azért az utcán bandázni lehet. Sírni tudnék, amikor megyek dolgozni és tömött sorok állnak a plázánál, fiatalok szívnak közösen cigit és isznak egy üvegből. Akkor én miért zsilipeljek sírva minden nap? Már előre látom, hogy ezt is feleslegesen írtam meg, mert 2 percen belül jönnek, akik lehurrognak, lepontoznak. Nincs vírus, nem kell oltás és különben is...

Köszi, hogy meghallgattatok virtuálisan.

2021. febr. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Egyet értek veled, és én is felelőtlenek tartom azokat a poltikusokat, akik poltikai elönyszerés miatt ellenzik a keleti oltásokat. Én 53 éves vagyok, és már az első nap regisztráltam, amikor lehetet. Várom, hogy hívjanak oltásra. Fiatalok nem gondolnak az idős, beteg emberekre. Ha így megy tovább is, akkor megint teljes zárlat lesz.
2021. febr. 28. 07:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!