Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Evészavarom van?

Evészavarom van?

Figyelt kérdés

Már egy hete kb, hogy elkezdtem méregetni magam a mérlegen és egyfolytába tükörbe nézegetem magam.,. a hasam, a combjaim. Mostanában sokat nézegetek képeket vékony lányokról. Annyira jól áll rajtuk egy egyberuha vagy egy haspóló.,. stb.

Próbálok mindenbol keveset enni, de ha netán becsúszik valami édes/édesség rögtön szidom magam és elkap a buntudat. Most is rá álltam a mérlegre és elkapott a síró görcs. Annyira dagadt vagyok. 167 cm 57,5kg (majdnem 58!) és egyszeruen undorodom az alakomtol, a hájtól ami rajtam van.

Hétfon tervezek egy 0 kalóriás napot. Ha ma már ennyit zabáltam: 5 toast kenyér hozzá 5 lapkasajt

1 sor milka, tojásos nokedli egy adag és isler sütemény. + egy narancs.

Undorító vagyok.

Holnap meg próbálom jobban visszafogni magam az evésbe.



van aki még jár hasonló cipoben? :(


ez evészavar lenne?


2021. febr. 27. 19:10
 1/5 A kérdező kommentje:
16/ l
2021. febr. 27. 19:10
 2/5 anonim ***** válasza:
Fordulj szakemberhez! Attól, hogy itt siránkozol, még nem leszel boldog. Vagy igen?
2021. febr. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

kezdődik, igen

de ne nullás napot tartsál, hanem olvasd vissza, hogy ma miket ettél. tojásos nokedli, isler, milka. ezt muszáj volt mind? süti és csoki helyett nem inkább még egy narancsot kellett volna, ha éhes voltál?

2021. febr. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
58%

3

Egy 16 évesről beszélsz, akinek a teste kívánja a szar kaját (a kalóriatartalom miatt). Itt nem a súlyával van a baj, hanem a mogyorónyi agyával.

2021. febr. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Uhh előző válaszolók, ez nem szép tőletek, ilyeneket mondani... >:-(

Igen, ez evészavarnak tűnik, nem lenne jó, ha eldurvulna. Járj utána alaposan a témának, kérj segítséget másoktól, és légy kedves magadhoz.

Az nem megoldás, ha minden rossz nap után megfogadod, hogy holnap majd visszafogod magad, tapasztalataim alapján ez nem szokott sikerülni. Igenis egyél, csak az nem mindegy, hogy mit, mennyit, mikor... Hidd el, lehet ezt úgy csinálni, hogy ne tűnjön szenvedésnek, sőt, igazából csak úgy érdemes. A fogyás egy hosszú folyamat, szépen lassan, lépésről lépésre kell, életmódót változtatva, és nem magunkat sanyargatva. Erről sok mindent találhatsz a neten is, és érdemes olyanokkal is beszélni, akik jártasak a témában. Ha tényleg evészavarod van/alakulgat, akkor neked nem fogyókúrára lesz szükséged amúgy, hanem arra, hogy rendbegyere lelkileg, ez az alapja annak, hogy aztán elindulhass a cél felé.

Beszélj a szüleiddel is, ők sokat segíthetnek, amint megértik a problémát, például azzal, hogy nem vesznek édességeket meg egyéb csábító, egészségtelen kajákat, és igyekeznek úgy főzni, hogy azokból nyugodt szívvel ehess. A lényeg, hogy ne akarj csak az akaraterődre támaszkodni, az túlságosan nagy feladat. Inkább igyekezz olyan környezetet kialakítani, olyan szokásokat elsajátítani, és úgy gondolkodni erről az egészről, hogy a lehető legkiegyensúlyozottabb legyél, és a legkönnyebb legyen a dolgod.

Remélem, hogy tudtam segíteni valamennyit. Sok sikert és kitartást! :)

2021. ápr. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!