Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi fájdalom csillapító...

Téékáá kérdése:

Mennyi fájdalom csillapító használható hosszú távon?

Figyelt kérdés

Hello

30 éves férfi vagyok már évek óta használok fájdalom csillapító kat főként fejfájás miatt ami a nyakamnak köszönhetően alakul ki.

Fizikai munkát végzek fiatal korom óta és sajnos sikerült párszor meghúzni megerőltető magam.

Izmaim ízületeim is fajnak da azmiatt soha nem veszek be semmit kibírom, viszont mikor érzem h durvult a nyakam és kezdődik a fejfájás akkor nyúlok fájdalom csillapítóhoz, jobb ha időben veszek egy szemét akkor lassan elmúlik.

Volt h vártam hátha magától elmúlik de sajnos nem és annyira tud fájni h szinte gondolkodni sem tudok.

Ezért mikor érzem h gond lesz veszem egy szemét esetleg próbálom pihentetni a nyakam kicsit és másnapra minden oké.

Ez számokban átlagosan heti 1-4 szem 250mg paracetamol vagy 400 mg ibobrufen mind a kettő ugyanúgy segít.

Élhetek így ?

Lehet később több kell majd..

Van limit ami nem okoz problémát?

Köszi h elolvastad



2021. márc. 2. 14:29
 1/3 anonim ***** válasza:

„ fájdalom csillapító kat “


Hát itt kimaxoltad a szétírást. :)

Szerintem ez sok. Keress meg valami normális, és nem lehúzni akar. Esetleg csontkovácsot.

2021. márc. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hosszútávon sok, főleg az ibuprofen, mivel az vesekárosító. És igen, a végén nem fog hatni, kialakul az intolerancia vagy adott esetben a visszacsapás, amikor már a fájdalomcsillapítótól fáj a fejed.
2021. márc. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha a nyakad okozza,arra jó lehet pl Flector krém külsőleg. Nekem múltkor használt,elmúlt a nyak és fejfájásom.
2021. márc. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!