Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Borotválkozás után égési sérülés?

Borotválkozás után égési sérülés?

Figyelt kérdés

Elég meleg volt ma, úgyhogy egy 3/4es nacit húztam fel. Mivel késésben voltam, csak úgy simán leborotváltam a lábamat, nem használtam hozzá se borotva habot, se semmit és egy fél órára el kezdett égni. Az egész alsó lábszáramat leszedtem, de csak a fele lógott ki, kb 15 cm és nem voltam napos helyen. (Plázáztam) Fürdés közben vettem észre, hogy az egész alsó lábszáram (tehát az a rész is ami nem lógott ki) tiszta piros, mint amikor megpirul a strandon és ugyan úgy éget is.

Ti jártatok már így? Gondolom azét van, mert szárazon borotválkoztam, ami már korábban is előfordult, de sose történt ilyen.


2021. márc. 2. 21:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sajnos annyira érzékeny a bőröm hogy ha nem szárazon borotválom a lábam is csupa pirosság az egész :/ kell egy nap mire nem fáj
2021. márc. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Borotválás előtt és után is fertőtleníteni kell. Minimum szappannal.

Ha nem teszed akkor begyullad, mint ahogy most történt.

Nem a "szárazság" miatt.

2021. márc. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szárazon pont ezért nem érdemes, én is jártam már így.
2021. ápr. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mostanra szerencsére már jól van a bőröm, de utána még egy hétig érzékeny volt
2021. ápr. 30. 10:02

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!