Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alvás közben miért nem lineári...

Alvás közben miért nem lineárisan telik az idő?

Figyelt kérdés

Már többször is megfigyeltem, hogy az idő érzetem felborul alváskor. De van hogy nagyon. Akár mindkét irányba. Van olyan hogy félig felébredek, gondolkodok rajta hogy már fel kellene kelni mert kialudtam magam, még lustálkodok egy kicsit, aztán felkelek és összesen 1 óra telt el a lefekvés után. Ilyenkor meg alig tudok visszaaludni. De olyan is szokott lenni, hogy nem emlékszem semmire, sokszor gondoltam hogy elromlott az ébresztőm mert még csak most feküdtem le, illetve olyan is hogy megébredek úgy hajnal 4 fele, majd minimális lustizást követően 8-kor kelek fel.

Amikor sokkal gyorsabban telik az idő, akkor gondolom mélyebben alszok, ezért nem veszem észre. Viszont mikor pár óra alvás úgy tűnik mintha vagy 8 lett volna az miért van?



2021. márc. 4. 02:27
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Az idő relatív. Ezt már Einstein is megmondta. Három perc hosszúsága attól függ, hogy a WC ajtó melyik oldalán vagy.
2021. márc. 4. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
55%
Itt a földön az idő egyenletesen telik attól még, hogy más néha az érzeted. Alvásnál bizonyos érzéki funkciók kikapcsolnak,ez mindenkinél ilyen.
2021. márc. 4. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
1 es nagyon igaz!
2021. márc. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az idő önmagában nem létezik. Csak ott telik idő, ahol van változás. Éjjel számodra - a való világban - nincs. Ezért elalszol, 1 mp már kelhetsz is.
2021. márc. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!