Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Oltakozzak hétvégén?

Oltakozzak hétvégén?

Figyelt kérdés

Rádióban hallottam, hogy hétvégén oltják az AstraZeneca vakcinával a 18-60 év közötti krónikus betegeket, és sms-ben értesítik őket, hogy hova és mikor menjenek. Legnagyobb meglepetésemre én is kaptam ilyen sms-t, pedig nem is vagyok krónikus beteg. Ráadásul 3 hónapja voltam koronás, ami enyhe tünetekkel át is ment rajtam.

Mit csináljak? Beoltassam magam? Nem tartanám etikusnak, mert biztos vannak olyanok, akiknek fontosabb lenne az oltás. Szerintem csak valamilyen adminisztrációs hiba miatt kerültem előrébb a sorban.


2021. márc. 4. 22:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem ne tedd, de a saját belátásod szerint kell cselekedned!
2021. márc. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem igen, használd ki ezt a lehetőséget.

3 hónap után már szokták oltani az embereket, és nem is biztos, hogy ha nem mennél el, akkor tudnák adni hirtelen valaki másnak azt az oltást.

2021. márc. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem igen. Egyrészt nem fogják azt az oltást most másnak beadni, szerintem nem fogják tudni, hany emberre számítsanak, az értesítettek közül ki nem tud, nem akar elmenni vagy épp fertozott vagy nemrég volt az. Nagy lesz a káosz. Másrészt a 3 hónappal ezelőtti fertőzéstől pont kaphatsz már, lehet, hogy már nincs is elég ellenanyagod. Harmadrészt most legalább britet kaphatsz. Végül hivatalosan is oltott leszel. Én nagyon örülnek neki, de én nem kaptam meg értesítést, sajnos.
2021. márc. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
69%
Vagy csak elfogytak a krónikus betegek a körzetedben, ezért te következtél... Ne ezen aggódj, hogy előrébb kerültél-e.
2021. márc. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
45%
Persze menj el mindenképp! Ki tudja mi lesz később? Lehet még vakcina sem lesz ha ez így megy tovább.
2021. márc. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
29%

Mindenképp oltakozz!

Oltástól, ha nem kapsz azonnal allergiás reakciót, semmi bajod nem lesz. "Maximum" nem fejt ki kellő mértékű védelmet. Az, hogy DNS károsodást okoz, meg "nem tudjuk a hosszú távú hatásait" bullshit szöveg. Aki jártas a témában, és tényleges szakember, az ezeket tudja. Mindegyik vakcina, az orosz és kínai is korrekt, állatkísérleteken, klinikai vizsgálatokon bizonyított.

2021. márc. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
72%

„ha nem kapsz azonnal allergiás reakciót, semmi bajod nem lesz.”

Most még lehet, hogy nem lesz bajod, de ha évekkel később kinyiffansz egy citokinvihar miatt, amikor majd szabadon eresztenek valami komolyabb vírust, akkor hullani fognak az oltottak, mint a legyek. Figyeld csak, mi van a cuccban:

https://www.youtube.com/watch?v=ervsEwB7kOc

2021. márc. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%
szerintem igen, a covidnál minden jobb. Aki veszítette már el ismerősét, rokonát covidban, az meg tudja erősíteni.
2021. márc. 5. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
44%
#7: Képzeld, ezt tanultam, ezzel foglalkozok nap mint nap, szakirodalomból tartom naprakészen a tudásom és nem az Álmos TV-ből és youtube csatornákról művelődök.. :D azt hiszem tudom mit beszélek, mikor azt mondom, oltsd be magad!
2021. márc. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Elmarad az oltás, úgyhogy tárgytalan a kérdés.

Szerintem rájöttek, hogy sok nem krónikus beteget is behívtak, és olyanokat is, akik már megkapták az oltást.

Köszönöm a válaszokat!

2021. márc. 5. 15:33
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!