Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A házi karantén ellenőrzése...

A házi karantén ellenőrzése rendőrök/telefonos alkalmazás által az email megkapása utána kezdődik?

Figyelt kérdés
Az email amiben leirják h meddig tart. Szóval nem a telefonhívás után.?

2021. márc. 6. 11:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Én e-mailt még nem kaptam. Viszont a szoftverben már jött egy ellenőrzési kérés.
2021. márc. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nekem nem mondták h lekell szedni a szoftvert, nem is enged regelni.
2021. márc. 6. 14:30
 3/9 anonim ***** válasza:

A szoftver nem kötelező. De ha felrakod, akkor nem ellenőriznek személyesen.

Mint írtam, én e-mailben nem kaptam semmilyen határozatot (azóta sem). Csütörtökön hívtak a népegészségügytől, akkor rákérdeztem: ők értesítik a hatóságot, és amikor ott bekerülsz az adatbázisba, utána fognak ellenőrizni, és onnantól lehet a rendszerbe is beregisztrálni. Én is próbáltam többször regisztrálni, mindig el lett utasítva, mivel nem voltam még benne a rendszerben.

Ma reggel 9 előtt jött az sms,ezzel a szöveggel:

"Ön az elmùlt 24 òràban regisztràlni pròbàlt a HKR rendszerbe.

Most kaptunk jelzést, hogy adatai bekerültek a karantén adatbàzisba.

Kérem ismételje meg a regisztràciòt, hogy hasznàlni tudja az alkalmazàst!"


11 előtt jött a távellenőrzésre felszólító sms.

A férjem nem rakta fel az alkalmazást, őt a rendőrök 13 óra körül voltak ellenőrizni.

2021. márc. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja, és ez csak a hatósági karanténra vonatkozik, a járványügyi megfigyelésre, amit a doki rendel el, arra nem! Azokat nem is ellenőrzik, csak akkor büntetik, ha bármi miatt fennakadnak a rendszeren (pl. közúti igazoltatás).
2021. márc. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
mi a kulonbseg a 2 kozott ? akinek pozitiv lett a tesztje AZ minek szamit ?
2021. márc. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A háziorvos akár tünetek alapján is pozitívnak minősíthet, akkor ő rendeli el a karantént. Ahogyan akkor is, amikor megrendeli a tesztet. Ha negatív, ő is oldja fel. Ebben az esetben a hatóság nem ellenőriz, de ha bármi más miatt igazoltatnak, ugyanúgy fennakadsz a rendszeren, és büntetnek.


Ha csak a PCR pozitív, akkor már a laborban felvisznek a rendszerbe. Ha már a gyorsteszt az, akkor neked kell felhívnod az orvosodat, és ő viszi be a rendszerbe. Ezután felhívnak a népegészségügyi hivatalból, felvesznek egy csomó adatot, és ők rendelik el a hatósági karantént. Ezt már ellenőrzik.

Nekem kedden volt a teszt, csütörtökön hívtak fel, szombaton jött meg a határozat. Én használtam az alkalmazást, az úgy működik, hogy be kellett regisztrálni (csak akkor lehet, ha benne vagy a hatósági nyilvántartásban), engedélyezni kell a gps-t és a fényképkészítést, naponta jött egy sms, be kellett lépni, és csinálni egy szelfit.

A férjem, mint kontakt került karanténba, ő nem tette fel az alkalmazást, őt személyesen jöttek ellenőrizni. De gondolom, leterheltek, mivel csak hétvégén jöttek, hétköznap nem.

Neki a tesztelésemtől számított 10 nap volt fixen, határozott időre kapta, nekem még az első tünetektől a gyógyulásig.

2021. márc. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

a ferjed hanyszor ellenoriztek?

a nepegeszsegugynek milyen adatokat kell megadni?

2021. márc. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Csak kétszer, hétvégén.

Kellett minden személyes adat, emailcím, telefonszám, tajszám. Tudom-e, hol kaptam el? Mikor kezdődtek a tünetek? Milyen tüneteim voltak? Felsoroltak egy halom tünetet, hogy volt-e, vagy nem?

Illetve a férjem személyes adatai, taj, email, telefonszám.

2021. márc. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Mi ma estünk át ezen félig, mivel bnőmnek nagyon nagyon halványan ott a csík, ami a teszt levétel után 2órával semmit nem mutatott.


Ma felhívták ántsztől név, tel.szám email és anyja neve kellett meg hol tölti a karantént és kivel él. E-mailre jön a határozat és ha a 8. 9. 10. Napon nincs bajod szabadulsz. KB 3 perc se az h jön e vki tesztelni vagy kivel mivel voltál kontaktba semmi..

2021. márc. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!