Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Menstruáció alatt változhat a...

Menstruáció alatt változhat a súly?

Figyelt kérdés
Alapból 53,5 kg körüli a súlyom, de ma reggel megjött és a mérleg 54,4-et mutatott. Lehet a menstruációtól? Mert egyébként előtte ugyanúgy napi 1600-1800 kalóriát ettem.

2021. márc. 8. 16:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugye csak viccelsz!?
2021. márc. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem kicsit se..ha változik a súlyod az max attól hogy többet ettèl mostanába vagy valami, de a havi baj nem játszik közre
2021. márc. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Valtozhat attol is, mivel a szervezet mensi elott vizet tart vissza, de egyebkent napi 1-2 kilot siman ingadozik a suly. Ha megmered magad reggel es utana este is, tok mast fog mutatni a merleg. Ez teljesen normalis.
2021. márc. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
24%
Mivel bárkinek bármikor változhat a súlya, ez alól nem kivétel az sem, aki éppen menstruál. A válasz tehát igen, menstruáció alatt változhat a súly. Nyilván nem a menstruációtól, de változhat.
2021. márc. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Simán változik mensi alatt a súly. Azért annak van egy biológiai folyamata. Felgyülemlik némi vér, megduzzadnak a szervek, ezek folyadékot vonnak el, amitől szomjasabb leszel és pótlod a vizet. A végén ugye némi vér távozik és a duzzanatok is csökkennek az extrán felgyülemlő vizet a szervezet vizelet formájában eltávolítja.


Aki egyik napról másikra megijed pár kiló különbségtől és nem heti szinten vizsgálja azt, az vagy kezdő, vagy kezd kialakítani saját magában egy táplálkozási elmezavart.


Nyugodtan nézd meg mesni alatt mi-hogyan változik és látni fogod a következőnél is és meg fogysz nyugodni, hogy ez egy működési folyamat része.


De akár beszélhetsz édesanyáddal is, hogy miként működik a menstruáció.

2021. márc. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%
A menzesztől is változhat, ugyanis ilyenkor jóval több vizet tart vissza a szervezet. Nekem az edző mondta, hogy ilyenkor ne is álljak mérlegre, felesleges.
2021. márc. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
91%
Igazából nem magától a vérzéstől változhat, hanem a ciklus szerint. Vízvisszatartás és ilyenek miatt. Nekem mensi előtt több szokott lenni a súlyom, utána meg kevesebb, a két szélsőérték közt olyan 2-2,5 kg van, de a szakirodalom szerint még az 5 kg is normálisnak számít.
2021. márc. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!