Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért akarja a körzeti orvosom...

Miért akarja a körzeti orvosom,hogy autoimmun betegként regisztráljak az oltásra?

Figyelt kérdés

Ugyanez az orvos volt, aki nem oltott be influenza ellen,mondván, hogy autoimmun beteg vagyok.

Amennyit én, mint laikus tudok ezekről az oltásokról, az édeskevés. Az orosz és a kínai vakcina mellékhatás ismertetőjét találtam meg neten. Ebből az orosz egyértelműen nem ajánlja autoimmun betegeknek.

Szklerózis multiplexem van, ennél fogva az elmúlt 5 évben talán ha 5 alkalommal voltam az utcán. Annyira nem ragaszkodnék az oltáshoz.Sőt.:D Nem tagadom a vírust, továbbá nem érdekelnek a gyíkemberes, laposföldes, génmanipulációs elméletek sem. Én elvagyok itthon a magam kis világában.



2021. márc. 10. 22:56
 1/8 A kérdező kommentje:
Valami más válaszra vártam...
2021. márc. 10. 23:30
 2/8 A kérdező kommentje:
Ja igaz is, a génmanipuláció valóban lehetséges, csak nem etikus és tilos.
2021. márc. 10. 23:30
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag mindenki vaktában lövöldözik most, az orvosok sem tudnak sokmindent az oltóanyagok javallatairól, illetve csak amit a tájékoztatóban kaptak. Én is autoimmun vagyok (cöliákia) de azért az SM komolyabb kicsit. Úgy tudom a kínai elölt vírust tartalmaz,ami hagyományosan eddig a védőoltások módszere volt. Az orosz pedig RNS ami a vírus tüskefehérjéjét tartalmazza. Ez egy újabb technológia, nem gyakran alkalmazzák és persze a hatásai sem teljesen ismertek hosszú távon.

Amennyire tudom, pont a kínai és orosz vakcináknál a hiányos dokumentáció és teszteredmények okozzák a sok kérdést/ellenérzést az emberekben.

Ha nem vagy benne biztos hogy szükséged van az oltásra, akkor inkább várj vele. Esetleg facebookon ha van SM csoport, ott mások tapasztalatáról érdeklődhetsz.

2021. márc. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hat nezd, arra tudok gondolni, hogy lehet a statisztikaban vagy orvosi oldalrol van jelentosege, meg ha csunyan is hangzik. Mert ha lesz valami mellekhatas, vagy eppen nem lesz, akkor igy nyomon tudjak kovetni, mert nyilvan benne lesz a rendszerben, hogy te sm- betegkent kaptad meg.

De egyebkent ne regisztralj, ha nem szeretnel, erre nem kotelezhet.

2021. márc. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod.

Azért a te betegséged sem egyszerű.

Igen, jól tudod, a kínai az a hagyományos oltások módszerei szerint készült. Eddig szimpatikusabb is volt (ha esetleg muszáj lenne az oltás), de olvastam a mellékhatásait. Egész jól össze vannak foglalva. A Pfitzer,Moderna és az Astra oltásokról csak egy összefoglaló táblázatot találtam.

Mikor megkérdeztem, hogy és a doktornő szerint melyik lenne nekem a jó, annyi volt a válasza, hogy majd azt még meglátjuk...Ez annyira nekem nem egy komoly válasz.

De azt is hozzátenném,hogy van 2 porckorongsérvem és egy érdaganatom a gerincemen, (ami nem tumor)de ideget nyom, és ezekre már rákbetegeknek való fájdalomcsillapítót valamint egy ópiát tartalmú tablettát is szedek kb. 8 éve. Most ezekre egy oltás...

Mindenképpen várok az oltással, és köszönöm a válaszod.

2021. márc. 10. 23:43
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös!

Most láttam meg a válaszod, amit köszönök szépen.

Egyáltalán nem hangzik csúnyán,inkább logikusan.:)

Pontosan a statisztikákra gondoltam magam is, nem hinném,hogy rá tud venni a regisztrációra.:)

2021. márc. 10. 23:45
 7/8 anonim ***** válasza:
81%

Az autoimmun betegeknek nagy szukseguk van pont oltasra. De. Az orosz es kinai vakcinarol nem mernem kijelenteni, hogy nem rizikos.

Hogy a Pfizer es az Astra-Zeneca tokeletesen jo idoseknek es mindenfele kronikus betegeknek, az biztos. Autoimmun-beteg ismerosom harom lett mar beoltva.

Igaz, Angliaban elek. Ha otthon elnek, es autoimmun beteg lennek, kivarnam, hogy nemorosz, nemkinait kaphassak.

2021. márc. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Értem a te álláspontod, de ha sima influenza oltást nem kaptam, -pont azért, mert autoimmun beteg vagyok-, akkor egy teljesen ismeretlen

oltással egyelőre nem vagyok hajlandó beoltatni magam.

Ha a fentebbi válaszom elolvasod, akkor láthatod, hogy 8 éve kétféle ópiátot is szedek. És jó lenne előbb egy immunológussal tárgyalni erről, de sajnos abban a városban, ahol jelenleg élek, pont nincs ilyen. Telefonon meg nem hiszem, hogy kapnék felvilágosítást.

2021. márc. 11. 00:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!