Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek ebből bajom lesz?

Szerintetek ebből bajom lesz?

Figyelt kérdés
Láttam hogy tegnap is volt itt egy ehhez hasonló, mostanában aktuális kérdés. I. éves hallgató vagyok, most az OMSZ-hoz engem kirendeltek, tegnap kaptam meg az 1. adag oltóanyagot. Ezt jeleztem is a telefonban -mivel először elvileg azokat hívják be, akik már megkapták mindkét oltást. A nő azt mondta, hogy erős védőfelszerelést kapunk, ebben dolgoztak oltás hiányában is, és védelmet ad. Én a szüleimmel lakom együtt, de a munka idejére szállást igényeltem, tehát nap végén nem találkoznék velük. De nagyon félek hogy utána esetleg hazahoznám. Egyébként azt nem értem, hogy miért mondják, hogy 2 oltással hívnak be először embereket, ha utána meg kijelentik, hogy ez nem számít? Félek hogy megfelelő védettségi szint hiányában elkapom. Valaki tapasztalatok?

2021. márc. 11. 07:43
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Légyszi privát üzenetes oltásellenesek kíméljenek, eddig már 2 ilyen is írt
2021. márc. 11. 07:48
 2/11 anonim ***** válasza:
57%
Az összes kórházat normálisan át kellene időnként szellőztetni. Akkor nem lenne vírussátor az egész kóceráj.
2021. márc. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Először is le a kalappal előttetek, komolyan mondom, embertelen, amit most csináltok.

A "miért mondják hogy" kezdetű mondatokra mindig ugyanaz a válasz: propaganda.

Arra ügyelj, hogy valóban megfelelő védőfelszerelést kapj (ez sem evidens sajnos, bár lényegesen jobb a helyzet, mint tavaly ilyenkor). Ha nincs megfelelő védőfelszerelés vagy ugyan van, de az egyszer használatos felszerelést akarják használtatni veletek elszakadásig, akkor megtagadhatod a munkát a nem megfelelő munkavédelmi körülményekre hivatkozva.

2021. márc. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És szerintetek valami védelmet fog nyújtani, hogy tegnap kaptam meg az oltásom? Nagyon félek, hogy elkapom és kiesek a tanulásból
2021. márc. 11. 08:31
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Ezt nem tudom sajnos. De a semminél biztosan több. :/
2021. márc. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
39%

Veletek akarják csináltatni a mocskos munkát. És a többi dolgozó? Marhára túlerheltek lehetnek ha röhögni a betegen, meg bunkózni vele ráérnek. Így fogadtak a sbo-n: "Ez meg itt? Nem tud köszönni?" Az "ez" az voltam én.

Nem csak velem, a többi beteggel is így viselkedtek. De jól szórakoztak, egész éjjel a vicceiket kellett hallgatnom, majd reggel a kezembe nyomtak egy papírt, amin olyan vizsgálatok voltak, amit el sem végeztek rajtam. Vicc.

2021. márc. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%

pfizer moderna a legjobb de ennél is minimum várnék 7-10 napot mielőtt hazamennék és utána se kerülnék közel hozzájuk


am várjuk a történteteket arról miket tapasztaltál a kórházban

2021. márc. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

Szia!

Én voltam önkéntes még az oltások előtt. Nem kaptam el a vírust a védőfelszerelés és a feltételezem a körülményességem miatt. Ha egyszer feltetted a maszkot, akkor ne nyúlkálj hozzá. Illeszkedjen jól az arcodra és viseld az arcpajzsot. Én folyamatosan fertőtlenítettem a kezemet: levettem a használt kesztyűt, fertőtlenítés, új kesztyű. Amikor a többiekkel egy légtérben vagy öltözéskor/pihenéskor, akkor is hordj ffp2 maszkot.

Megnyugtatásul még annyit mondanék, hogy nagyon jó fejek voltak a mentősök és igazából jól éreztem magam. :)

2021. márc. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a Pfizer vakcina fázis 1/2 tanulmányát: 7 nap után nincs védekezésre alkalmas antitest titer. Csak 3 héttel az oltás után van érdemi adaptív immunválasz. Nekem az a véleményem, hogy ilyen körülmények között nem szabad oltás nélkül menni. Akik a második hullámra hivatkoznak, ők még nem a brit vírusvariánsokkal találkoztak: ezek 70%-kal fertőzőképesebbek, és a fiatalabbaknál is gyakoribb a súlyos kórlefolyás. Ha mindenképpen mész, akkor nagyon fegyelmezetten kell bánnod a védőeszközökkel. Négy-öt nap izoláció a szüleidtől szolgálat után indokolt. Gondolj arra is, hogy mennyire akadályoz a tanulmányaidban a munka maga, és ha esetleg megbetegszel.
2021. márc. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9 Fúú, teljesen igazad van, a mutánsokkal nem számoltam.

#8

2021. márc. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!