Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Életmódváltás? - Fejlődő...

Életmódváltás? - Fejlődő szervezet vagyok, kérlek, ha tudtok, adjatok tippeket.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Holnaptól szeretnék életmódváltásba kezdeni.

Lassan 15 vagyok, 173 cm és 74 kg.

Méreteim:

Derék: 74

Csípő: 101 cm

Comb: 64 cm

13 éve néptáncolok, heti 2x1,5 órában. Viszont a korlátozások miatt erre nincs lehetőség.

Itthon szeretnék edzeni.

Mivel fejlődő szervezet vagyok, ezért nem fogyózhatok, de 65/64 kg szeretnék lenni.

Ezt kb augusztus végéig tervezem elérni.

Imádok sportolni, biciklizni, görkorizni sétálni... Viszont mivel maszkot kell hordani, ezekhez nincs annyira most kedvem (nehezen bírom a maszkot). Viszont ettől függetlenül várom a szabadidős tippeket!😊

Nem szeretném éheztetni magamat persze, és havi 2kgnak is örülnék, sőt egynek is.

Vagy az sem baj, ha nem mozdul a mérleg, csak a centik.

Azért úgy gondolom, hogy az is számít, hogy élvezzem.


Rubint Rékára gondoltam.

Szerintetek minden másnapi pihenővel jó?

Naponta sétálok is, kb 45 percet.


Maximum 1 órát tudok rászánni.


Chloe Tinget próbáltam, de nem annyira jött be.


Ha nektek van konkrét otthoni edzéstervetek azt is szívesen fogadom!😊

Súlyzós edzésre sajnos nincs lehetőségem, viszont max. kb. 1 literes flakonokkal tudom őket helyettesíteni, ha kell.



Minden ilyesminek az alapja ugye a jó étrend.

Nem szeretnék diétázni!


Ebben tudtok segíteni?

Akár konkrét napotokat leírni, hogy mit esztek?


Itt egy napom, hátha tudtok rajta korrigálni:


Reggeli 7:30/8:00: Zabkása, vagy tojás zöldségekkel, vagy tk zsömi szendvics


Tízórai 10:00/10:40: KorpoVit, natúrjoghurt, gyümölcs, vagy répa


Ebéd 11:40/12:00: általában csirke, néha vörös hús, zöldségekkel, vagy tojás sajttal, tk kenyérrel, zöldséggel


Uzsi 15:00: általában az, ami a tízórai


Vacsora 18:00/18:30: Ricotta, cottage cheese, natúr joghurt, zöldség, leves, valami apróság általában



Mivel nem magamra főzök, és a 800 ft/dbos Kaliforniai paprikát és társait nem engedhetjük meg, valami olyat keresek, ami megfizethető.

Vagy esetleg tipoeket, hogy ha anyu pl paprikáskrumplit főz, ehetek-e, és mennyit.


Ilyesmikre.


Oh, és kb 3 éve csak sima vizet iszok, ha nem, mindig cukormenteset!😀



Meg úgy unblock, amit tanácsoltok, eszetekbe jut, tényleg, bármit meghallgatok!☺

(persze kulturáltan megfogalmazva)



Előre is nagyon, nagyon szépen köszönöm mindenkinek!!



2021. márc. 11. 18:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Férfiként nem tudok ebben tanácsot adni, de az biztos, hogy 15 évesen reálisabb céljaid vannak (ráadásul jól megfogalmazva) mint egy 30 éves nőnek, szóval sok sikert! 🙂
2021. márc. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!😊

Úgy gondolom, értelmetlen nem csak ebben a korban, hanem bármikor a testünkkel játszadozni, hiszen egy van belőle...

Számomra nem a divattrendek, 20 centis vádlik fontosak, hanem, hogy védjem a testemet, ne legyen gondom vele később!

Hiszen még most a tanuláson kívül nem sok gondom van, kihasználom ezeket az éveket, hogy jó jövőt építsek magamnak!

Hisz bármire képes vagyok, csak egészség legyen, kívül, belül.


Az utóbbi viszonylag rendben/folyamatban van, így az előbbire is ideje rátérnem😄.


Szóval mégegyszer köszönöm szépen, próbálok jó példa lenni az öcsémnek,büszkévé tenni a szüleimet, nem elveszni az éterbe, mint sok korombeli, és megtalálni magam, dolgozni magamon!☺

2021. márc. 11. 18:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyon jól gondolkozol ezekről, gratula! Csak pár év van köztünk, tehát nem vagyok szakértő, de szerintem nagyon jó úton haladsz, csak így tovább! Ami a mozgást illeti, edzéstervet nem tudok ajánlani, de a semminél minden jobb. Ne punnyadj be a gép mögé egész nap, órák után állj fel, mozgasd át magad, sokat segít! Ne erőltess magadra semmi olyat, amit a tested nem bír, ne eddzd túl magad, fő a fokozatosság! Sok sikert a továbbiakhoz!
2021. márc. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ismételten köszönöm!!


Próbálkoztam már edzéssel, de sajnos mindig abbahagytam.

Ezért gondoltam Rékára.

Sok mindenkit motivál, eddig egy kb 1,5 órás edzését csináltam meg, 2 napig izomláz volt!😝

Szóval szerintem ő lesz, 2 naponta kb 1,5 órában plusz a séták mellé néha egy kis aerobik, kardio..


De persze még mindig várom a tanácsokat!😉😊

2021. márc. 11. 19:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen,láthatóan értelmes vagy. Sajnos túl sokat nem tudok segíteni,de ha fél vagy egy literek flakonokkal tudsz dolgozni akkor írt a youtubba pl hogy 1 kg arm workout. Vagx ilyenek. Az én 65 centimmel és 75 kilómmal nem igazán tudok egészséges táplálkozásról beszámolni,de annyit tudok mindenképp javasolni,hogy este 8 után egy falatot se! Én már majdnem 3 hónapja tartom így a súlyomat,csak azzal hogy normálisan eszek,de este későn nem nassolok. És szerintem bármit ehetsz,desszertet is (ha súlyodat akarod tartani és nem lefogyni). Ha mozogsz is egy kicsit kb napi 30 percet akkor be vagy biztosítva hogy nem fogsz kilókat halmozni magadra. Sok szerencsét hozzá
2021. márc. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!