Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hol "illik" meghúzni az...

Hol "illik" meghúzni az egészséges életmód határát? Van esetleg valami aranyközépút vagy íratlan szabály, amely kimondja, hogy honnan számít egy életvitel, életstílus már-már túlságosan, végletekbe menően, határokat feszegetve abszurdnak?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, nem iszom, nem dohányzom, hetente 3 napot sportolok, 1-2 órás szegmensekben. Egyetlen szenvedélyemnek talán a kávézást mondanám, hosszabb napokon 3-4 csésze is lecsúszik de úgy tudom, ez még nem számít extrémnek. Hobbi szinten futok és kerékpározok, van pár közösség melynek tagja vagyok. Sajnos nem ritkán látok és hallok mind a médiából, mind pedig a futós és kerékpáros csoportokból szomorú, tragikus híreket. Leggyakrabban makk egészséges, tetőtől talpig edzett emberek, 30-as, 40-es korosztályból, edzés közben általában szívmegállás miatt eltávoznak közülünk. Sajnos többször előfordult már, hogy személyesen is ismertem a tragédiák áldozatait, nem ritkán tanultam is tőlük és felnéztem rájuk. Szinte tökéletesnek látszó életmód, család, boldogság. Eléggé mellbe tudja vágni az embert mikor ilyenek történnek.


Kivétel nélkül, mindegyik eset edzés közben, magas intenzitású és extrém megterhelés során következik be. Általában versenysportolókról van szó. Szerencsére sokakat sikerül megmenteni, de nem mindig lehet elkerülni a szomorú befejezést.


Ilyenkor mindig megfordul a fejemben, hogy érdemes-e a végletekig feszegetni az emberi teljesítőképességet. Koromból kifolyólag még nincs nagy tapasztalatom ezekben, próbálok a nagyoktól tanulni. A téma után kicsit olvasgattam, valamit a kardiológusom, akihez éves szinten járok ellenőrzésre ( csak a biztonság kedvéért ) is azt mondta, hogy mindig abból lesz a baj, ha valaki nagyon túltolja.


Táplálkozás és edzés terén is próbálok minél többet kihozni magamból de a határokra mindig figyelek. Nem vagyok teljesen szent, nem korbácsolom meg magam ha havonta párszor kimarad egy edzés vagy betévedek egy gyorsétterembe.


Minden véleményre és válaszra kíváncsi vagyok a témával kapcsolatban, esetleg ha valaki magas szinten űz valamilyen sportot és hallott már hasonló esetekről, netalán át is élt ilyesmit.


Köszönöm szépen a válaszokat!



2021. márc. 14. 20:31
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!