Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehet, hogy a párom...

Mitől lehet, hogy a párom alig tud aludni? Más is van így?

Figyelt kérdés
39 éves férfi. Részben fizikai munkát végez, tehát még el is fárad napközben. Vannak gondjai, de csak annyi, mint mindenkinek, nem érte nagyobb trauma. Sajnos egész éjjel megy a tv, akárhogy könyörgöm neki, nem kapcsolja le, mert ő állítólag anélkül nem tud aludni, pedig se a fény, se a hang nem jó, de ha öngyilkossággal fenyegetőznék, akkor se kapcsolná ki, nem hajlandó. Ezen kívül mi más lehet az oka, hogy ennyire rosszul alszik? Van, hogy csak 2-3 órát tud. Szedessek vele altatót..? Növényi bogyókat már próbáltunk, nem sokat érnek.
2021. márc. 15. 12:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Stressz.

Túl sok gondolat.

Kilátástalan élet.

Kevés mozgás.

Tévé - bár gyakorisok szerint nem, de - orvosilag bizonyítottan segít fennmaradni és nem aludni.

2021. márc. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

altatót semmiképp - ez csak azt jelentené, hogy egyik függőségből a másikba kerülne. A tévé függőséget kellene kezelni: megpróbálnátok, egy kis lámpa és zene mellett? vannak nyugtató zenék - (J.S. Bach a Goldberg variációk művét egy álmatlanságban szenvedő gróf részére írta:))

ezt például? meditációs zene, relax,

https://www.youtube.com/watch?v=6_wKl8NtmBo

2021. márc. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%

Ha fáradt lenne, akkor tudna aludni. Napi pár óra "részben fizikai munka" nem fáraszt le egy felnőtt férfit.

Ha meg a gondjain kattog lefekvés után, akkor hiába, hogy csak átlagos problémák, akkor sem fog tudni aludni.

A TV részét megértem, sokan vannak így vele, nem egészséges, de ez van, ismerek én is több olyan embert, aki gond nélkül elalszik, amíg megy a tv, de ha kikapcsolja az időzítő, akkor abban a pillanatban felébred...

Az altató azon kívül, hogy függőséget okoz, nem fogja egyáltalán megoldani a problémát. Sőt, esélyes, hogy azzal sem tudna normálisan aludni, maximum 1-2 órával többet.

Nem tudom, hánytól hányig dolgozik, vagy hány szakban, de mindenképpen fontos lenne egy rendszert kialakítani a napjaiban. Reggel időben felkelni, reggelizni, aztán munka, utána haza, megebédelni/megvacsorázni rendesen, aztán pl. nem ártana valamit sportolni, futás, vagy egy jó séta legalább, vagy 1 óra edzés... aztán egy kis agytorna, olvasás, rejtvényfejtés, szókeresőzés, bármi, ami kicsit megmozgatja szellemileg is. Este egy jó zuhany, aztán bebújni az ágyba, kicsit beszélgetni, esetleg még olvasni, utána meg szépen lefeküdni, NEM KATTOGNI SEMMIN, keresni egy kényelmes pózt, aztán alvás...

2021. márc. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Milyen meleg van? Az is rontja az alvás minőségét, ha túl meleg van a szobában. Én nyitott ablaknál alszom, mert nem tudom letekerni a radiátort, le akarom cserélni, amint lehet, most is 26°C van bent, 20-21°C alváshoz bőven elég lenne.
2021. márc. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A rendszer az megvan, mindig ugyanakkor kel és fekszik. Sportra nehéz rávenni, egy sétára a Dunaparton is alig tudom elhívni.. arra hivatkozik, hogy fáradt, mert nem alszik. Köszi a tanácsokat.
2021. márc. 15. 12:52
 6/10 A kérdező kommentje:
21-22 fok szokott lenni max
2021. márc. 15. 12:52
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én is szoktam tévére elaludni, mert elfedi a szomszédoktól átszűrődő zajokat, de olyankor tudományos ismeretterjesztő csatornára kapcsolok, azok jól álomba ringatnak, és időzítőre ki is kapcsol a tévé. Nálatok milyen műsor megy ilyenkor?
2021. márc. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Filmek valamelyik filmes adó
2021. márc. 15. 13:25
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#3 hozzászólás a közönyös idiotizmus mintaképe. - Sajnos az emberek többsége ilyen :(


Csak kevesen értik meg, hogy aki nem tud aludni, az szenved és nem azért nem alszik, mert nem fáradt. Hanem pont fordítva van, minél kimerültebb annál jobban belekerül valaki egy álmatlansági állapotba. Iszonyú dolog. :( Akár az életkedvet is el tudja venni. Egyáltalán nem kéne bagatellizálni!

2021. márc. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Filmes adó nem jó, az csak felpörget, attól én sem alszom, próbáljatok nyugisabb csatornára kapcsolni.
2021. márc. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!