Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha választhatnátok az EU-s...

Ha választhatnátok az EU-s oltóanyagok közül akkor melyikkel oltanátok be magatokat és miért?

Figyelt kérdés

Nem Magyarországon élek, aztán nálunk úgy van a rendszer, hogy a kórházat kell kiválasztani amelyiknél meg szeretnéd kapni az oltást és ha nem is mindegyikről de párról sikerült kinyomoznom, hogy ott mivel oltanak.


Aztán az egyik Astra Zenecánál lenne a legkisebb sor(a vérrögképződés miatt nem aggódom) de annál ha jól tudom 12 hét mire az ember megkapja a második oltást is. Aztán június közepe lenne, akkor meg már lehet jobb lenne valamelyik másik oltás ahol csak kb. 1 hónapot kell várni, még akkor is ha pár héttel később kerülnék csak sorra.


Vagy már az első adag után is kialakul a védettség?



2021. márc. 16. 12:20
 1/6 A kérdező kommentje:

Modernánál 250 ember lenne előttem de messze van az oltópont és abból elég keveset hoznak ha jól tudom.

Astra Zenecánál 320 ember lenne előttem de nem tetszik a 12 hét a két oltás között.

Pfizernél meg 500-an.

2021. márc. 16. 12:29
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem alapból az Astra volt mindig a legszimpatikusabb, de a 12 hétre való széthúzás nekem sem tetszik, lehet, hogy ez rontja is a hatékonyságát, 1 oltás meg nem ér semmit, csak jól hangzik ezt mondani.

Számold ki, hogy a heti adagok alapján melyik amerikainál kerülsz előbb sorra. Simán elmennék messzebb is egy normális oltásért. Bárcsak nálunk is olyan rendszer volna, mint nálatok.

2021. márc. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
26%
Egyikkel sem. Mindegyik veszélyes és nő a hatásukra a megbetegedettek száma és szigorodnak a korlátozások is.
2021. márc. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Azért itt se rózsás a helyzet, mert ez egy egy oltópont(szék) aminél ennyi embert kell kivárni, aztán egy ilyen ponthoz, egy 100 ezres szállítmányból jó ha 100 adag jut ha jól matekozok.


Meg ez hogy egyáltalán kaphatnak 65 évnél fiatalabbak is kb. abból jön, hogy idősek közül nem túl sokan regisztrálnak. Pl. csak a családomból is elméletileg 8-an idősebbek 65 évnél és feliratkozva is csak 4-en vannak. Meg elég random a rendszer, hogy másik megyében a testvérem korábbi időpontot kapott, mint itt a 70 éves apám.


Közben még kérdezősködtem olyanoknál akik már legalább az első adagot megkapták és 6-8 hét közötti időt után kell visszamenjenek az Astra Zenecánál.

2021. márc. 16. 15:06
 5/6 A kérdező kommentje:

ma 14:58

[link]


Én meg pont az ellenkezőjét látom, hogy ahol viszonylag sokat oltottak már ott csökken a halálozások száma.

2021. márc. 16. 15:11
 6/6 anonim ***** válasza:
Phizer vagy moderna az oroszról mostanában jót hallok róla de a kínaitól továbbra is tartózkodok
2021. márc. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!