Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alkoholista vagyok szerintetek?

Alkoholista vagyok szerintetek?

Figyelt kérdés
Ritkán iszom, de ha iszom nincs megállás számomra! Ájulásig vedelek. Aztán hányok, megundorodom az alkohol ízétől, hónapokig rá se nézek, az alkohol gondolatától is hányingerem lesz. Aztán pár hónap múlva megint jön egy visszafogott iszogatás, ami megint átcsap mértéktelen vedelésbe részemről. Csak sört és bort iszom mértéktelenül. A tömény piára sosem tudtam ránézni sem. Max 1/4 Jack Daniels+ 3/4 kólát, ami egy felhígított alkohol. Töményen sosem innám meg a Jack Daniels-t sem. Nagyjából évente 2x járok így. Nem tudom eldönteni, hogy ez most alkoholizmus-e vagy sem. 34 éves férfi vagyok.
2021. márc. 18. 08:28
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
25 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem az. Jobb, mintha minden nap innál. Bár ez sem hasznos a szervezetednek, gondolom mondanom sem kell.
2021. márc. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Eleg sokan atesnek ezen tini, vagy fiatalkorban. En 15 evesen rugtam be eloszor, es csak töményet ittam. Mondanam, hogy majd kinovod te is, de 34 evesen mar aligha.

Alkoholista nem vagy, van erre is valami szakkifejezes, de most eszembe nem jutna. Probalj merteket tartani, hiszen utana neked sem jo, hanyas, masnapossag, egy bizonyos hatar utan a hangulat sem fokozodik, szimplan nem tudsz magadrol, amikor erzed a mozgaskoordinaciodon, hogy nem az igazi, allj le a piaval. Vagy egyel buli elott mindig valami laktatot, az segit felszivni a piat.

2021. márc. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ebben mi lenne az alkoholizmus?
2021. márc. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én 20 éves vagyok. Minden második héten teljesen kiütöm magam piával. Általában fel liter tömény vodkát iszok meg egy órán belül. Nagyon szoktam haragudni magamra mert teljesen öntudatlan állapotba kerülök és nagyon rosszul érzem magam. Volt már halál félelmem is szoksor.
2021. márc. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is 2-3 hetente szetcsapom magam a haverokkal, szerintem az alkoholizmus nem ez. Fiatalok vagyunk és szórakozunk. Akkor vagy alkesz, ha függsz az alkoholtól.
2021. márc. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez nem alkoholizmus. Sokkal inkabb nevezheto az alkesznak aki minden este megiszik egy pohar bort vagy egy felest, ugyanis igaz, hogy nem sok, de mar megszokas, es rutinos napi dolog, tehat attol hogy 3-4havonta kiutod magad attol te nem leszel alkesz. Fenykoromban amikor fiatalabb voltam 16-17-18 evesen nyaranta minden 2.nap reszegre ittam magam, most meg meg se vagyok alkoholista, semmi bajom nincsen. Egy atlag tini legalabb heten egyszer kiuti magat amellett meg meg lehet benne van meg heti meg 1-2x egy sor este a meccs melle, es azokat sem tartjak alkesznak. Az alkoholista minden nap iszik, aki durvabb az mindennap hulla reszegre.
2021. máj. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, ez alkoholizmus. Gépszíjas ivásnak hívják ezt a fajtát. Próbálok keresni cikket. (Én is alkoholista vagyok, nagyon sokat tanultam-olvastam-néztem erről dolgokat, csak láttam a napokban egy baromi jó cikket, ezt keresem meg.)
2021. máj. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

És megvaaaaaan!

[link]

2021. máj. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezt a három fb oldalt is ajánlom nagyon:

[link] - addikt osztály honlapja

[link] - addikt + pszichoterápiás osztály honlapja

[link] - Minnesota programot csináló osztály honlapja

2021. máj. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!