Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kinek milyen praktikája vam erre?

Kinek milyen praktikája vam erre?

Figyelt kérdés

Ha nem muszáj, egyszerűen nem tudok korán felébredni. Próbáltam már pár dolgot, de egyszerűen nem megy.

Régen simán felkeltem a sulihoz, munkához. Most is ha van ovi felkelek. Ezzel nincs is baj.

De mpst nincs ovi, a gyerekek olyan 8 körül kelnek. És jó lenne előttük felkelni, hogy ezt azt megcsinálhassak. De akkor se megy, ha hamar elalszom este, vagy inkább kidőlök. Párom is hiába kelt.

Így van, hogy 9 ig elalszom a gyerekekkel. De akkor meg el van cseszve az egész nap. Mert olyankor nincs is délben ebéd csak később. Stb stb.

És ennek ellenére is, ha pl este kidőlök 9 kor és alszom reggel is olyan 7-8 ig, nagyon fáradt vagyok. Mondjuk este se alszom ám valami jól a gyerekek miatt. Mert vagy rugdosnak, vagy sírnak, mikor mi van. Gondolom akinek van gyereke az tudja.

És van, hogy emiatt az egész nap rossz, mert nyűgös vagyok, meg az is fusztrál h van amit aznap nem tudtam megcsinálni stb.


Na szóval praktikákat várnék arra, hogy hogyan tudnék felébredni. És nem csak kinyomkodni a telefont.



2021. márc. 19. 08:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs rendben hogy este 9-től reggel 8-ig 9-ig alszol. Ez túl sok alvás, a túlalvás miatt is lehetsz fáradt. Itt inkább az alvás minőségével vannak gondok, hogy nem tudsz mélyen aludni, csak felületesen. Így nem csoda ha fáradt vagy. Javasolnám estére a levendula teát, vagy valami valeriana készítményt, és a napközbeni stressz csökkentést, mert az is kihat az alvás minőségére.
2021. márc. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igaz ez nem praktika, de szerintem nem kellene mindig a gyerekekkel aludni. Neked sem tesz jót, mert nem tudsz nyugodtan aludni és nekik sem tesz jót mert hozzászoknak és a későbbiekben a különalvásnál gondok lehetnek majd. Persze néha szabad, mondjuk 1 héten egyszer, de minden nap nem jó ötlet. Lehet sokkal kipihentebb lennél és fel tudnál kelni korán.
2021. márc. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!