Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez normális? Mi lehet ez?

Ez normális? Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Volt sok kihagyás edzés téren. Ma elmentem edzeni, és eléggé elfáradtam, volt erősítés, nyújtás, tehàt fekvőtámasz, hasprés, stb.

Eléggé hajtott minket az edző. És most a hátam közepén megjelent egy kb három centis dudor a gerincemnél, amit hogy ha megérintek fáj.

Ez normális? Hasprés közben ronthattam el valamit? Megütöthettem?

Reggel voltam edzeni, addig nem éreztem azt a pontot, fekvés közben, de az edzés óta igen.

Mivel tudnék segíteni ezen?

Eléggé hipochonder vagyok, tudom.


2021. márc. 20. 17:29
 1/4 anonim válasza:
54%
Lehet, hogy gerincsérv, a hirtelen megerőltetéstől. Mindenképp menj el vele dokihoz!
2021. márc. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Gerincterhelő mozdulatokat nagyon nem csináltunk.

Legfőképp felülés volt, hasprés, guggolàs, futás, néhány alapütés-rúgàs.

Fiatal vagyok egyébként, húsz éves. Ha nem nyomom meg, nem fáj. A dudor piros.

Egyébként készülök sportorvoshoz a közel jövőben, majd neki megmutatom, ha esetleg addig nem múlik. :/

Két éve elég keveset edzek, legutóbb is csak itthon edzettem ezt-azt kb két hónapon keresztül.

2021. márc. 20. 17:47
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Felülés, hasprés és guggolás nagyon terheli a gerincet.
2021. márc. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet hogy izom csomó, az hirtelen terheléstől alakulhat ki, érintésre fáj. Nézesd meg szakemberrel esetleg orvos, gyógytornász
2021. márc. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!