Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A magzatoknak mikortól vannak...

A magzatoknak mikortól vannak szerveik?

Figyelt kérdés
Olvastam olyan kattintásvadász cikkeket hogy abortuszok esetén a magzat szerveivel kereskednek bizonyos szervezetek.Gondoltam ez már eleve azért sem igaz mert sejtcsomó és nincsenek szerveik.A terhesség későbbi szakaszában(2-3 trimeszter)alakulnak ki a belső szervek úgy tudom.(a szív már 6 hétben kialakul hogy vért tudjon pumpálni és kialakuljon a többi szerv).

2021. márc. 23. 11:55
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
El sem tudom képzelni, ki használná fel egy 3 hónapos magzat szerveit... talán egy hörcsög?
2021. márc. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A 3 hónaposnak már vannak szervei, de mégis mire használnák föl őket? Túl kicsik még, fejletlenek. A szokásos kaparós módszernél, ahogy az abortuszt végzik, nem is biztos hogy épségben maradnak a szervkezdemények, már ezért se lehetne őket fölhasználni.


Azt el tudom képzelni, hogy egy súlyos fejlődési rendellenesség miatt (pl. koponyahiány) későn abortált magzat szerveit koraszülöttek számára fel tudják használni. De nem hinném, hogy ez szervkereskedelem szintjén menne, ha így meg tudnak menteni babákat, akkor az biztosan hivatalos úton történik.


Olyanról hallottam, hogy valaki tudottan életképtelen babájánál azért nem kért abortuszt és inkább kihordta és megszülte, hogy utána a halott baba szervei felhasználhatóak legyenek, más babát meg tudjanak menteni vele.

2021. márc. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A szerveket biztos, hogy nem tudják felhasználni, mivel sokszor roncsolódnak az abortusz során. Plusz túl kicsik és fejletlenek.

A sejteket azonban van már mire felhasználni:

[link]

2021. márc. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Andizsuzsi ***** válasza:
96%

"Gondoltam ez már eleve azért sem igaz mert sejtcsomó és nincsenek szerveik"


A 10. hét végére minden létfontosságú szerv kialakul. Pl a herék már tesztoszteront termelnek.

A szerveiket külön nem hiszem, hogy fel lehetne használni, de pl az oltások előállításához használnak magzati sejtvonalakat, amiket valamikor abortált magzatokból nyertek. Illetve el tudom képzelni, hogy illegális laborokban tudnak mit kezdeni abortált magzatokkal. Különösen, hogy van, ahol a 22-ig hétig engedélyezik az abortuszt.

2021. márc. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
39%
SzervKEZDEMÉNYEK vannak. Tehát nem is az, hogy eleve károsodnak abortálás közben, de a szív pl konkrétan még csak egy pulzáló cső, semmi más. Ezt semmire nem lehet felhasználni. Arról nem is beszélve, hogy egy 12 hetes magzat is, MAX tenyérnyi méretű, semmilyen szervezetbe nem lehetne beültetni a szervecskéit.
2021. márc. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az interneten meghiszem, hogy olvastad. Nem tunt fel, hogy barki barmit kiokadhat a netre, es hogy nem artana tudni, mifele forrast latsz?
2021. márc. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
#6, pont ezért jött ide, hogy utánakérdezzen, mert irreálisnak találta, amit olvasott. A kérdező pont nem az a típus, aki egy ilyen cikket elhitt volna egyből, pont erre bizonyíték a kérdés.
2021. márc. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Metionin ***** válasza:
Szervkezdeményei vannak, az oké de ami egy abortusz során kijön, az elnézést a hasonlatért, de egy turmix. Ember legyen a talpán aki abból bármiféle felismerhető struktúrát kiválogat olyan minőségben, hogy el lehessen adni.
2021. márc. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!